Home / SVET / Ian McKellen spadol z javiska počas predstavenia, očakáva sa však jeho plné zotavenie

Ian McKellen spadol z javiska počas predstavenia, očakáva sa však jeho plné zotavenie

18.6.2024 (SITA.sk) – Uznávaný anglický herec Ian McKellen v pondelok večer počas predstavenia spadol z javiska a hospitalizovali ho. Podľa hovorcu inscenácie v Noël Coward Theatre je 85-ročný umelec „v dobrej nálade“ po tom, ako sken podľa lekárov ukázal, že sa plne zotaví. Utorkové predstavenie zrušili, ale očakáva sa, že v stredu sa herec už vráti na scénu.

Predstaviteľ Gandalfa z filmovej trilógie Pán prsteňov (2001, 2002 a 2003) či Magneto z filmov o X-Menoch (2000, 2003, 2006, 2014) spadol z javiska počas inscenácie Player Kings, ktorá je adaptáciou hier o Henrichovi IV. od Williama Shakespearea. V predstavení, ktoré režíruje Robert Icke, stvárňuje Johna Falstaffa. Z javiska spadol počas scény s princom Halom v podaní Toheeba Jimoha a Henrym Percym, ktorého stvárnil Samuel Edward-Cook.

„Zdá sa, že sir Ian zakopol, keď sa presunul z pódia, aby sa aktívnejšie zúčastnil na scéne,“ povedal jeden z divákov pre britskú tlačovú agentúru PA s tým, že to bol šok, keď spadol priamo pred publikum.

Hercovi pomohli zamestnanci divadla a dvaja lekári, ktorí boli v publiku, uviedlo divadlo vo vyhlásení. Divadlo následne evakuovali a predstavenie zrušili.

Viac k témam: Divadelné predstavenie, pád z javiska, Úraz
Zdroj: SITA.sk – Ian McKellen spadol z javiska počas predstavenia, očakáva sa však jeho plné zotavenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Progresívci podporili za predsedníčku Európskej komisie von der Leyenovú, KDH očakáva od nej splnenie požiadaviek

Členovia Európskeho parlamentu opätovne zvolili do funkcie predsedníčky Európskej komisie Ursulu von der Leyen.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *