Home / šport / Futbal / ME vo futbale 2024: Výsledky – pondelok 17. jún (video+foto)

ME vo futbale 2024: Výsledky – pondelok 17. jún (video+foto)

18.6.2024 (SITA.sk) – V pondelok vstúpili do diania na majstrovstiev Európy vo futbale na nemeckých trávnikoch aj slovenskí reprezentanti a postarali sa o prvotriedne prekvapenie. Vo Frankfurte nad Mohanom totiž v súboji E-skupiny zdolali tretí tím rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), nad Belgičanmi zvíťazili 1:0 gólom Ivana Schranza zo 7. minúty.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

V E-skupine v pondelok prekvapili aj Rumuni, ktorí v Mníchove triumfovali hladko 3:0 nad Ukrajincami. V prvom polčase skóroval Nicolae Stanciu, po zmene strán pridali poistky Razvan Marin a Denis Dragus. Druhé stretnutie v tejto skupine absolvujú Slováci v piatok proti Ukrajincom, o deň neskôr Rumuni vyzvú Belgičanov.

V stretnutí D-skupiny v Düsseldorfe úradujúci vicemajstri sveta Francúzi vstúpili do turnaja ziskom troch bodov, v súboji proti Rakúšanom však museli o víťazstvo bojovať do úplného záveru. Rozhodnutie priniesol vlastný gól Maximiliana Wöbera, ktorý za svojho brankára poslal center súpera z pravej strany.

Zápas nedohral hviezdny útočník Kylian Mbappé, ktorý utrpel zranenie nosa a je otázne, nakoľko vážna bude jeho zdravotná indispozícia a prípadný štart v nasledujúcom súboji. Ten absolvujú Les Blues už v piatok 21. júna proti Holanďanom.

ME vo futbale 2024 – výsledky (pondelok 17. jún 2024)

Zobraziť fotogalériu k článku:
ME vo futbale 2024: 4. deň / 17. jún (fotografie)

Gól: 7. Schranz, ŽK: 30. Mangala, 76. Tielemans, 85. Lukebakio – 41. Schranz

ME vo futbale 2024 – program (utorok 18. jún 2024)

F-skupina:

Turecko – Gruzínsko (Dortmund, 18.00),

Portugalsko – Česko (Lipsko, 21.00)

Viac k témam: Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku
Zdroj: SITA.sk – ME vo futbale 2024: Výsledky – pondelok 17. jún (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.