Home / šport / Futbal / ME vo futbale 2024: Výsledky – nedeľa 16. jún (video+foto)

ME vo futbale 2024: Výsledky – nedeľa 16. jún (video+foto)

17.6.2024 (SITA.sk) – Tri nedeľňajšie stretnutia na majstrovstiev Európy vo futbale na nemeckých trávnikoch priniesli šesť gólov, na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte sa zrodila aj prvá remíza.

V Hamburgu v súboji D-skupiny Poliaci viedli na Holanďanmi zásahom Adam Buksu od 16. minúte, no po polhodine hry vyrovnal Cody Gakpo a favorit sa dočkal aj víťazného zásahu. O zisku troch bodov pre Oranjes za triumf 2:1 rozhodol iba dve minúty po príchode na ihrisko striedajúci Wout Weghorst.

1 100 dní od kolapsu Erikssena

V C-skupine v Stuttgarte zariadil vedenie Dánov už v 17. minúte Christian Erikssen, ktorý presne pred 1 100 dní od kolapsu na predchádzajúcich ME, na štadióne v Kodani mu v júni 2021 v súboji proti Fínom zlyhalo srdce a bojoval o život.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

K futbalu sa však vrátil po ôsmich mesiacoch a teraz si pripísal presný zásah na kontinentálnom šampionáte. Pre Dánov však jeho gól neznamenal zisk troch bodov, keďže v 77. minúte vyrovnal Erik Janža.

Srbom sa nepodarilo vyrovnať

V šlágri nedele Angličania viedli v Gelsenkirchene nad Srbmi od 13. minúty gólovou hlavičkou Juda Bellinghama. Kým úradujúci vicemajstri Európy boli v prvom polčase aktívnejší, po zmene strán hrozili aj srbskí futbalisti, no vyrovnať sa im už nepodarilo a zostávajú bez bodu.

Už v pondelok zasiahnu do súťažného diania aj Slováci, vo Frankfurte nad Mohanom o 18.00 h. vyzvú Belgičanov. Ešte predtým sa v Mníchove uskutoční duel medzi Rumunmi a Ukrajincami. Pondelkový program uzavrie stretnutie D-skupiny medzi Rakúšanmi a Francúzmi.

ME vo futbale 2024 – výsledky (nedeľa 16. jún 2024)

Zobraziť fotogalériu k článku:
ME vo futbale 2024: 3. deň / 16. jún (fotografie)

Góly: 16. Buksa – 29. Gakpo, 83. Weghorst

ME vo futbale 2024 – program (pondelok 17. jún 2024)

D-skupina:

Rakúsko – Francúzsko (Düsseldorf, 21.00)

E-skupina:

Rumunsko – Ukrajina (Mníchov, 15.00),

Belgicko – Slovensko (Frankfurt nad Mohanom, 18.00)

Viac k témam: Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku
Zdroj: SITA.sk – ME vo futbale 2024: Výsledky – nedeľa 16. jún (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.