Home / šport / Hokej / MS v hokeji 2024 (výsledky štvrťfinále): Slovensko siedme, v semifinále Švédsko – Česko a Kanada – Švajčiarsko (video+foto)

24.5.2024 (SITA.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia obsadila na majstrovstvách sveta v Česku konečnú 7. pozíciu. Slováci sa s turnajom rozlúčili vo štvrťfinále, v Prahe podľahli obhajcom zlata spred roka Kanaďanom 3:6.

Tím SR inkasoval dvakrát už v úvodnej päťminútovke stretnutia, v ďalšom priebehu už neúspešne mazal manko favorita. V druhom súboji v Prahe domácim Čechom stačil na postup iba jeden presný zásah, triumf nad Američanmi zariadil v 27. minúte v početnej výhode Pavel Zacha.

Známe konečné poradie MS v hokeji 2024: 5. USA, 6. Nemecko, 7. SLOVENSKO, 8. Fínsko, 9. Lotyšsko, 10. Rakúsko, 11. Nórsko, 12. Kazachstan, 13. Dánsko, 14. Francúzsko, 15. Veľká Británia, 16. Poľsko.

V Ostrave si semifinálové miestenky vybojovali Švajčiari a Švédi. Reprezentanti Švajčiarska vyradili úradujúcich vicemajstrov sveta Nemcov, keď ich zdolali 3:1 a ukončili ich medailový sen.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Vo večernom súboji dvoch severských tímov čakali diváci na gól dosť dlho. V 56. minúte otvoril skóre Rasmus Dahlin a zdalo sa, že týmto presným zásahom poslal „Tri korunky“ do semifinále. Fíni však v závere odvolali brankára a Hannes Björninen poslal duel do predĺženia. V ňom hrali Švédi presilovku a ich postup zariadil Joel Eriksson Ek.

V sobotňajšom semifinále nastúpia o 14.20 h Švédi proti domácim Čechom, o štyri hodiny neskôr Kanaďania vyzvú Švajčiarov. Všetky zostávajúce stretnutia na turnaji sa uskutočnia v Prahe.

MS v hokeji 2024 – výsledky štvrťfinále

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2024: Štvrťfinále (fotografie)

Praha (O2 Arena)

Kanada – Slovensko 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Štvrťfinále MS v hokeji 2024: Kanada – Slovensko (fotografie)

USA – Česko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Ostrava (Ostravar Arena)

Švajčiarsko – Nemecko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Švédsko – Fínsko 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

MS v hokeji 2024 – program semifinále

Praha (O2 Arena) – sobota 25. máj 2024

Švédsko – Česko (15.20)

Kanada – Švajčiarsko (20.20)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024, Ostrava, Praha
Zdroj: SITA.sk – MS v hokeji 2024 (výsledky štvrťfinále): Slovensko siedme, v semifinále Švédsko – Česko a Kanada – Švajčiarsko (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.