Home / šport / Futbal / Zomrel nemecký legendárny obranca Karl-Heinz Schnellinger, skóroval v „zápase storočia“

Zomrel nemecký legendárny obranca Karl-Heinz Schnellinger, skóroval v „zápase storočia“

21.5.2024 (SITA.sk) – Nemecký futbal prišiel o jednu zo svojich legiend. Vo veku 85 rokov totiž odišiel na večnosť Karl-Heinz Schnellinger, ktorý hral za výber Západného Nemecka na štyroch majstrovstvách sveta vrátane finále svetového šampionátu v Anglicku 1966.

Nemecký futbalový zväz (DFB) potvrdil úmrtie niekdajšieho elitného obrancu, detaily nie sú známe. Karl-Heinz Schnellinger na medzinárodnej scéne absolvoval dovedna 47 duelov.

Seniorská kariéra

Seniorskú kariéru na klubovej úrovni začínal v Kolíne nad Rýnom, neskôr hral v Taliansku za Mantovu, AS Rím a AC Miláno, s hráčskou kariérou sa lúčil vo vlasti v tíme Tennis Borussia Berlin.

S Kolínčanmi sa stal majstrom Nemecka, v Taliansku bol štyrikrát víťazom národného pohára, v kádri AC ovládol Serie A a v sezóne 1968/1969 aj Európsky pohár, teda predchodcu Ligy majstrov. S Milánčanmi dvakrát triumfoval aj v európskom Pohári víťazov pohárov a raz v Interkontinentálnom pohári.

Blízko k titulu svetového šampióna

Schnellinger bol s reprezentáciou Západného Nemecka blízko k titulu svetového šampióna, no vo finále MS 1966 jeho tím podľahol domácim Angličanom 2:4.

O štyri roky neskôr strelil na MS svoj jediný reprezentačný gól, no v semifinále svetového šampionátu Západní Nemci podľahli Talianom 3:4 po predĺžení. Tento zápas dostal prívlastok „Zápas storočia„.

Viac k témam: Liga majstrov, Pohár víťazov pohárov (PVP), Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Zomrel nemecký legendárny obranca Karl-Heinz Schnellinger, skóroval v „zápase storočia“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trávnik štadióna vo Frankfurte nad Mohanom je poškodený, viaceré jeho kusy sú mimo svojho pôvodného miesta

Európska futbalová únia sľubuje nápravu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *