Home / šport / Hokej / Teplo v hale? Iba blbé výhovorky. Slováci tým ukazujú, že na to nemajú, kritizuje ich česká legenda

Teplo v hale? Iba blbé výhovorky. Slováci tým ukazujú, že na to nemajú, kritizuje ich česká legenda

21.5.2024 (SITA.sk) – Bývalý československý hokejový reprezentant a v súčasnosti expert televízie Nova Pavel Richter si myslí, že slovenskí reprezentanti len siahajú po výhovorkách, keď sa sťažujú na teplo v ostravskej aréne počas duelov majstrovstiev sveta.

„Teplo je všade. Keď sú štadióny plné, tak je teplo a sú to blbé výhovorky. Keď sa budú Slováci takto vyhovárať, tak na seba hádžu to, že na to nemajú. Na ľad sa môžu sťažovať všetci, ale sťažujú sa iba oni,“ uviedol Richter v programe TN Live.

Sťažovali sa aj Švédi

Na teplo a s ním spojený menej kvalitný ľad v ostravskej aréne sa však sťažovali po pondelkovom súboji proti Francúzom aj hokejisti Švédska.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

„Je tam extrémne teplo. Nikdy som nič podobné nezažil, pričom hrávam hokej na Floride. Je to najhorúcejšia hokejová aréna, v akej som hral. Každý zápas strácate 5 až 7 kilogramov,“ citoval Hedmana na platforme X novinár Tomáš Prokop z denníka Šport.

>>> Slovensko na MS v hokeji 2024

Brankár Lotyšska Kristers Gudlevskis musel ísť po nedeľňajšom dueli proti Slovensku totálne vyčerpaný na infúziu a na vyšetrenie do nemocnice. Neúnosná únava a s ňou spojené kŕče stáli tiež za kolapsom poľského gólmana Tomáš Fučíka, ktorý takisto skončil v nemocnici. Po súboji s Lotyšskom trápili kŕče aj slovenského reprezentanta Martina Pospíšila.

Mokré rukavice v piatej minúte

„Podmienky sú tu hrozné, niekto by sa na to mal pozrieť,“ uviedol 20-ročný slovenský obranca Šimon Nemec po nedeľňajšom súboji a doplnil: „Nie sme roboti. Je tu také teplo, že už v piatej minúte máme mokré rukavice a nedá sa vystreliť. V podstate nemáme puk pod kontrolou. Už pri rozcvičke je veľké teplo, v šatni tiež. Zažívam to prvýkrát, kompetentné osoby by sa mali na to zamerať.“

Legenda pražskej Sparty Richter tiež dodal, že Slovákov by si prial v pozícii štvrťfinálového súpera. „Budeme patriť k najlepším tímom, ale musíme prejsť cez štvrťfinále. Bude to obrovský zápas, budeme hrať v Prahe, ale je dôležité, že nebudeme hrať so Švédskom. Je ťažké im dať gól a majú asi 17 hráčov z NHL. Ja by som si prial Nemecko alebo Slovensko,“ dodal 69-ročný hokejový expert pre TV Nova.

Viac k témam: expert televízie Nova, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024, reprezentácia SR hokejistov, slovenská reprezentácia, Slovensko na MS v hokeji 2024
Zdroj: SITA.sk – Teplo v hale? Iba blbé výhovorky. Slováci tým ukazujú, že na to nemajú, kritizuje ich česká legenda © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Joe Pavelski, šiesty najproduktívnejší Američan v histórii profiligy, sa rozhodol ukončiť kariéru

Pavelski odohral v NHL počas osemnástich sezón 1533 duelov za San Jose Sharks a Dallas Stars.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *