Home / SVET / V bývalom Hitlerovom bunkri sa našli ľudské pozostatky, stav rozkladu neumožnil určiť príčinu smrti

V bývalom Hitlerovom bunkri sa našli ľudské pozostatky, stav rozkladu neumožnil určiť príčinu smrti

7.5.2024 (SITA.sk) – Poľská prokuratúra prerušila vyšetrovanie ľudských kostier nájdených na mieste, kde nemecký diktátor Adolf Hitler a ďalší nacistickí predstavitelia strávili čas počas druhej svetovej vojny. Pokročilý stav rozkladu totiž znemožňoval určiť príčinu smrti.

Miesto v hlbokom lese

Pozostatky boli nájdené 24. februára vo Vlčom brlohu, ktorý slúžil ako Hitlerov hlavný štáb v rokoch 1941 až 1944, keď bola oblasť súčasťou Nemecka.

Areál asi 200 nacistických bunkrov a vojenských kasární ukrytých v hlbokých lesoch bol miestom neúspešného pokusu o atentát na Hitlera, ktorý vykonal plukovník Claus Stauffenberg 20. júla 1944. Miesto je teraz turistickou atrakciou.

Hovorca prokuratúry v neďalekom meste Ketrzyn Daniel Brodowski uviedol, že policajti zaistili pozostatky po tom, čo ich našla miestna skupina Latebra, ktorá pátra po historických predmetoch.

Pozostatky od viacerých ľudí

Súdny lekár ich skúmal pod dozorom prokuratúry. Vyšetrovanie prerušili koncom marca pre nedostatok dôkazov o spáchaní trestného činu, uviedol Brodowski pre agentúru AP v e-mailovom vyhlásení.

„Znalec konštatoval, že zachované kostné pozostatky sú ľudského pôvodu a pochádzajú najmenej od štyroch osôb, z ktorých traja boli s najväčšou pravdepodobnosťou muži v strednom veku a štvrtým bolo niekoľkoročné dieťa, ktorého pohlavie nemožno určiť,“ napísal Brodowski.

Z dôvodu pokročilého rozkladu pozostatkov už nebolo možné určiť príčinu smrti, povedal Brodowski s tým, že uplynulo najmenej niekoľko desiatok rokov.

Viac k témam: Druhá svetová vojna
Zdroj: SITA.sk – V bývalom Hitlerovom bunkri sa našli ľudské pozostatky, stav rozkladu neumožnil určiť príčinu smrti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zomrel český spevák, gitarista a spisovateľ J. J. Neduha

V roku 1973 založil skupinu Extempore, o desať rokov sa pre nátlak zo strany komunistickej Štátnej bezpečnosti vysťahoval do Rakúska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *