Home / SVET / Blanár rokoval s britským ministrom Cameronom, otvorili tému posilnenia spolupráce v ekonomickej oblasti (foto)

Blanár rokoval s britským ministrom Cameronom, otvorili tému posilnenia spolupráce v ekonomickej oblasti (foto)

4.4.2024 (SITA.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) rokoval v stredu s britským ministrom zahraničných vecí Davidom Cameronom.

Prípravy na washingtonský samit

V rámci prvého dňa zasadnutia šéfov diplomacií členských štátov Severoatlantickej aliancie v Bruseli partneri hovorili o prípravách na washingtonský samit NATO v kontexte prebiehajúceho konfliktu na Ukrajine a zároveň otvorili tému posilnenia vzájomnej spolupráce v ekonomickej oblasti.

Slovenská republika a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska sa zhodujú v záujme podporiť Ukrajinu. Minister Blanár opätovne zdôraznil, že slovenská vláda nebude poskytovať Ukrajine vojenskú pomoc zo zásob Ozbrojených síl SR, humanitárna podpora však bude pokračovať aj naďalej.

Apelácia na mierové riešenia

„Ministra Davida Camerona som informoval aj o budúcotýždňovom spoločnom zasadnutí slovenskej a ukrajinskej vlády, ktoré sa uskutoční v Michalovciach. Diskutovali sme tiež o perspektívach a možnostiach ukončenia vojny na Ukrajine a dopadoch týchto scenárov na bezpečnosť Európy. Apeloval som na hľadanie mierových riešení,“ priblížil Blanár.

Šéfovia slovenskej a britskej diplomacie vyzdvihli vzájomnú ekonomickú spoluprácu a diskutovali o príležitostiach pre jej ďalší rozvoj. Spojené kráľovstvo je pre slovenské zahraničné investície treťou najvýznamnejšou destináciou, a to predovšetkým v sektore nehnuteľností, energetiky i obchodu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Na území Veľkej Británie a Severného Írska žije približne 160-tisíc Slovákov, ktorých skúsenosti a kontakty môžu napomôcť v zintenzívnení aktivít slovenskej ekonomickej diplomacie. Minister Blanár ocenil tiež plán rozšírenia investície britskej automobilky Jaguar Land Rover v Nitre s cieľom priniesť do regiónu nové pracovné miesta.

Viac k témam: Britský minister zahraničných vecí, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister zahraničných vecí, rusko-ukrajinský konflikt, Samit NATO, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Blanár rokoval s britským ministrom Cameronom, otvorili tému posilnenia spolupráce v ekonomickej oblasti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Obnova infraštruktúry v Pásme Gazy bude stáť miliardy eur, vyhlásil Borrell

Humanitárna pomoc musí prúdiť rýchlejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *