Home / SLOVENSKO / Prvé kolo prezidentských volieb by vyhral Korčok. Prieskum ukázal aj výsledok druhého kola

Prvé kolo prezidentských volieb by vyhral Korčok. Prieskum ukázal aj výsledok druhého kola

1.3.2024 (SITA.sk) – Prvé kolo prezidentských volieb by vyhral bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok, no hlavou štátu by sa napokon stal predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS).

Korčok ako jasný víťaz

Prieskum bol robený od 23. do 27. februára, a to na vzorke 1 214 respondentov. Podľa neho by Korčoka v prvom kole prezidentských volieb volilo 36 percent respondentov, kým Pellegrinimu by hlas odovzdalo 32,7 percenta opýtaných. Tretiu priečku by obsadil bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin, ktorého by podporilo 11,2 percenta voličov.

Za Harabinom by nasledoval predseda hnutia Slovensko Igor Matovič, ktorý by oslovil 4,9 percenta elektorátu. Piate miesto v prieskume patrí kariérnemu diplomatovi Jánovi Kubišovi s podporou 3,2 percenta voličských hlasov. Ďalších 2,7 percenta opýtaných by volilo za prezidenta predsedu strany Aliancia Krisztiána Forróa.

V druhom kole sa karty zamiešajú

Za ním sa umiestnil predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko s voličskou podporou 2,2 percenta hlasov. O 0,1 percenta hlasov menej, čiže 2,1 percenta, by získal predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba.

Za ním by sa umiestnil historik Patrik Dubovský, ktorého by volili dve percentá opýtaných. Posledné priečky obsadili predseda Slovenského hnutia obrody Róbert Švec s volebným ziskom 1,9 percenta a Milan Náhlik zo strany Hlas ľudu, ktorého by v boji o prezidentské kreslo podporilo 1,1 percenta voličov.

V druhom kole volieb by sa proti sebe postavili Korčok a Pellegrini. Víťazne by z tohto súboja vyšiel šéf parlamentu a strany Hlas-SD Pellegrini, ktorého by volilo 51,7 percenta opýtaných. Korčokovi by svoj hlas odovzdalo 48,3 percenta voličov.

Viac k témam: Bývalý minister zahraničných vecí, bývalý predseda Najvyššieho súdu SR, Kandidát na prezidenta Andrej Danko (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Igor Matovič (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Ján Kubiš (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Krisztián Forró (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Marian Kotleba (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Milan Náhlik (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Patrik Dubovský (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Štefan Harabin (Prezidentské voľby 2024), Median SK, predseda hnutia Slovensko, Predseda strany Hlas-SD, Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Prieskum
Zdroj: SITA.sk – Prvé kolo prezidentských volieb by vyhral Korčok. Prieskum ukázal aj výsledok druhého kola © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko má tretí rok po sebe čoraz menej obyvateľov, hrubá miera pôrodnosti bola najnižšia za 100 rokov

Počet zomretých bol na Slovensku vyšší ako počet živonarodených detí už štvrtý rok za sebou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *