Home / KULTÚRA / Film a TV / Medvedev sa opäť vyhráža jadrovou vojnou, ak sa Rusko bude musieť vrátiť k hraniciam z roku 1991

Medvedev sa opäť vyhráža jadrovou vojnou, ak sa Rusko bude musieť vrátiť k hraniciam z roku 1991

19.2.2024 (SITA.sk) – Ruský exprezident Dmitrij Medvedev sa opäť vyhráža Spojeným štátom a európskym krajinám jadrovou vojnou, ak sa Rusko bude musieť vrátiť k uznaným hraniciam z roku 1991.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Takýto scenár na Telegrame označil za „kolaps súčasného Ruska“ a podotkol, že Rusko už podľa jeho ústavy tvoria aj mnohé ďalšie územia. Narážal tým na skutočnosť, že Moskva nelegálne a jednostranne anektovala viaceré oblasti na Ukrajine.

Medvedev uviedol, že „kolaps Ruska bude mať oveľa hroznejšie následky ako výsledky konvenčnej, aj tej najzdĺhavejšej vojny“. Pokusy vrátiť Rusko k hraniciam z roku 1991 podľa Medvedeva povedú k jednému, „ku globálnej vojne so západnými krajinami s využitím celého strategického arzenálu nášho štátu. Na Kyjev, Berlín, Londýn, Washington… Na všetky ostatné krásne historické miesta dávno zaradené medzi letové ciele našej jadrovej triády“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

„Budeme mať odvahu to urobiť, ak je v stávke tisícročná krajina, naša veľká vlasť, a obete, ktoré priniesli obyvatelia Ruska v priebehu storočí, sa ukážu ako márne? Odpoveď je jasná,“ skonštatoval Medvedev.

Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady sa už niekoľkokrát vyhrážal použitím jadrových zbraní. Vyhlásenie Medvedeva možno okrem vyhrážania sa vnímať taktiež ako zriedkavé priznanie niektorého z popredných ruských predstaviteľov a verejné pripustenie možnosti, že Moskva by mohla prehrať vojnu na Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský exprezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Medvedev sa opäť vyhráža jadrovou vojnou, ak sa Rusko bude musieť vrátiť k hraniciam z roku 1991 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Oscar 2024: Najlepším filmom sa stal Oppenheimer, sošku získala aj Ukrajina a Cena prišiel nahý (foto)

Tohtoročné udeľovanie Oscarov ovládla epická historická životopisná dráma Oppenheimer.

Jeden komentár

  1. Medvedev sa nikomu nevyhraza vy pakovia on iba upozornuje, ze v pripade ak sa situacia viovinie neprijatelne pre Rusko Rzusko dvrde zakroci…das ist alle… eto vsio…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *