Home / SVET / Stoltenberg považuje ničenie ruskej flotily za veľké víťazstvo Ukrajincov, z Čierneho mora urobili pre Rusov nebezpečné miesto

Stoltenberg považuje ničenie ruskej flotily za veľké víťazstvo Ukrajincov, z Čierneho mora urobili pre Rusov nebezpečné miesto

14.2.2024 (SITA.sk) – Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg tvrdí, že Ukrajina urobila z Čierneho mora nebezpečné miesto pre ruské lode.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, Stoltenberg týmto vyhlásením na stredajšom stretnutí ministrov obrany NATO v Bruseli narážal na najnovší úspech ukrajinských síl, ktoré zničili ruskú výsadkovú loď Cezar Kunikov.

Rusom zostalo päť lodí

Podľa ukrajinských predstaviteľov po zničení Cezara Kunikova zostalo ruskej Čiernomorskej flotile v prevádzke len päť z 13 lodí.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ukrajine sa podarilo spôsobiť značné škody ruskej flotile. V skutočnosti boli schopní odtlačiť flotilu zo západnej časti Čierneho mora, a to je veľký úspech a veľké víťazstvo,“ poznamenal Stoltenberg.

Optimizmus spojencov

To podľa neho zvyšuje aj optimizmus spojencov ohľadom vojenských spôsobilostí ukrajinských ozbrojených síl.

„Všetci sme sklamaní, že minuloročná protiofenzíva nebola úspešnejšia. Musíme však pamätať na to, že aj keď sa frontová línia neposunula, Ukrajina dokázala zaútočiť ďaleko za frontovou líniou a na zemi, pričom zničila dôležité zariadenia vrátane ruských lietadiel (na letiskách) a na mori pokračuje v ničení ruskej flotily,“ skonštatoval Stoltenberg.

Viac k témam: Čiernomorská flotila, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Stoltenberg považuje ničenie ruskej flotily za veľké víťazstvo Ukrajincov, z Čierneho mora urobili pre Rusov nebezpečné miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Americké zbrane pre Ukrajinu už sú v Nemecku a Poľsku, medzi prvými dodávkami budú granáty

Spojené štáty americké chystajú dodať Kyjevu nový balík vojenskej podpory.

Jeden komentár

  1. toto zozerie im iba idiot…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *