Home / šport / Ostatné športy / Odermatt vyhral už 10 pretekov v tejto sezóne, Andreas Žampa bodoval po vyše dvoch rokoch

Odermatt vyhral už 10 pretekov v tejto sezóne, Andreas Žampa bodoval po vyše dvoch rokoch

10.2.2024 (SITA.sk) – Marco Odermatt sa stal suverénnym víťazom sobotného obrovského slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov v bulharskom Bansku.

Fenomenálny Švajčiar vyhral deviaty obrovský slalom v neprerušenej sérii, keď druhému v celkovom poradí Nórovi Alexandrovi Steenovi Olsenovi nadelil 91 stotín sekundy. Tretí skončil s mankom sekundy a ôsmich stotín Rakúšan Manuel Feller.

Odermatt vyhral už desať pretekov

Odermatt celkovo v tejto sezóne vyhral už desať pretekov vrátane šiestich obrovských slalomov. V tejto najtechnickejšej disciplíne je 26-ročný Švajčiar úradujúci majster sveta aj olympijský víťaz a zo 60 štartov v „obráku“ v kariére až 20 premenil na víťazstvá.

V celkovom hodnotení SP 2023/2024 má Odermatt na čele 1506 bodov a náskok 822 bodov pred Francúzom Cyprienom Sarrazinom. Tretí Rakúšan Feller zaostáva o 837 bodov. Zdá sa, že je už len otázka času, kedy Odermatt získa tretí veľký glóbus za celkový triumf v SP v kariére.

„Keď cítite sebavedomie na najvyššej úrovni, potom všetko funguje, ako má. Lyžovaním sa teraz náramne bavím, všetko je perfektné. V Bansku to mám veľmi rád. Sú tu skvelí ľudia, výborný kopec aj priaznivé podmienky, čiže zábava,“ povedal Marco Odermatt v prvej reakcii v cieli.

Aj Žampa mal dôvod na radosť

V sobotu Bansku mal dôvod na radosť aj slovenský reprezentant Andreas Žampa. So štartovným číslom 42 postúpil z 27. miesta do 2. kola a napokon obsadil 24. miesto, keď sa v druhom kole prezentoval siedmym najlepším časom.

Do hodnotenia SP si 30-ročný Tatranec pripísal prvých 7 bodov v tejto sezóne, čo ho aktuálne posunulo na 46. priečku v obrovskom slalome. Predtým naposledy si Andreas Žampa pripísal bodované umiestnenie v obrovskom slalome 20. decembra 2021 v Alta Badii, kde skončil dvadsiaty tretí.

„Teším sa z bodov vo Svetovom pohári po dvoch rokoch. Konečne zranenia ustúpili a mohol som predviesť adekvátny výkon. Chcem pozdraviť brata Adama a Peťu Vlhovú, ktorí sú práve zranení a želám im úspešný návrat na svahy. Rovnako chcem povzbudiť všetkých, ktorých sužujú zranenia, aby to nevzdali. Tvrdou prácou je možné sa vrátiť naspäť,“ uviedol Andreas Žampa pre JOJ Šport.

Viac k témam: Svetový pohár alpských lyžiarov
Zdroj: SITA.sk – Odermatt vyhral už 10 pretekov v tejto sezóne, Andreas Žampa bodoval po vyše dvoch rokoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová sa niekoľko dní po operácii kolena vrátila na Slovensko, priletela súkromným lietadlom

Slovenskú lyžiarku teraz čaká dlhá rehabilitácia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *