Home / SLOVENSKO / V pondelok sa má začať proces s Bödörom v kauze podplácania

V pondelok sa má začať proces s Bödörom v kauze podplácania

10.2.2024 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na pondelok 12. februára začiatok súdneho procesu s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom v kauze údajného podplácania. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu s tým, že vo veci sú vytýčené spolu tri termíny hlavného pojednávania.

Proces sa mal pritom začať už koncom augusta 2023, zdržala ho však podaná námietka zaujatosti zo strany obžalovaného voči zákonnej sudkyni. Najvyšší súd však rozhodol, že sudkyňa Pamela Záleská vo veci zaujatá nie je.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na Norberta Bödöra ešte vo februári minulého roku podal obžalobu pre prečin podplácania. Predmetom obžaloby je podľa prokuratúry podozrenie z poskytnutia úplatku vo výške 50-tisíc eur, ktorý súvisel s pomocou v konkrétnej trestnej veci v prospech inej osoby.

Kauza Valčeky

V tomto prípade má ísť o kauzu známu ako Valčeky. Tá sa týkala úplatku pre bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Mariána Kučerku. Menovaný sa totiž zaoberal kauzou odpočtov DPH, v ktorej figuroval ako podozrivý Štefan Ž., príbuzný bývalého ministra Petra Žigu. Peniaze pre vyšetrovateľa mal sprostredkovať práve Norbert Bödör.

Nitriansky podnikateľ zároveň čelí obžalobe v kauze Dobytkár, ktorá sa týka korupcie na Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Vec sa však na Špecializovanom trestnom súde bude prejednávať odznovu, keďže obžalovaní nesúhlasili so zmenou člena senátu. Norbert Bödör tiež figuruje aj v kauze Očistec, týkajúcej sa údajného pôsobenia zločineckej skupiny v polícii.

Viac k témam: kauza Dobytkár, Kauza Očistec, kauza Valčeky, Podplácanie, Súdy, Úplatky
Zdroj: SITA.sk – V pondelok sa má začať proces s Bödörom v kauze podplácania © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *