Home / SLOVENSKO / Bratislavčanka sa stala obeťou internetového podvodu, veštici zaplatila čiastku vo výške viac ako 3-tisíc dolárov

Bratislavčanka sa stala obeťou internetového podvodu, veštici zaplatila čiastku vo výške viac ako 3-tisíc dolárov

8.2.2024 (SITA.sk) – Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV sa zaoberajú objasňovaním podozrenia z trestného činu, ktoré oznámila polícii žena z Bratislavy.

Podľa hovorcu bratislavskej polície Michala Szeiffa si žena objednala výklad z tarotových kariet a veštenie z fotografie jej dlane od osoby vystupujúcej na jednej zo sociálnych sietí. „Virtuálna veštica“ následne žiadala vyplatenie čiastky vo výške 3 500 dolárov.

Bratislavčanka túto čiastka zaplatila. Vzápätí však nadobudla podozrenie, že sa stala obeťou podvodu.

„V tejto súvislosti vyzývame, aby si občania dôsledne zvážili riziká spojené s poskytovaním takýchto služieb prostredníctvom internetu a rovnako aby boli rozvážni na sociálnych sieťach,“ dodal Michal Szeiff.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: bratislavská polícia, bratislavský policajný hovorca, Podvod
Zdroj: SITA.sk – Bratislavčanka sa stala obeťou internetového podvodu, veštici zaplatila čiastku vo výške viac ako 3-tisíc dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Union dbá na zdravie detí, rodičom posiela unikátnu brožúru KOMPAS

Nová brožúra Union zdravotnej poisťovne poslúži poistencom opäť ako praktický sprievodca, ktorý sa tentokrát zameriava na mladší školský vek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *