Home / SLOVENSKO / Nitriansky samosprávny kraj opraví z vlastných zdrojov most v Topoľčanoch a pätnásť úsekov ciest

Nitriansky samosprávny kraj opraví z vlastných zdrojov most v Topoľčanoch a pätnásť úsekov ciest

NITRA 19. februára (WebNoviny.sk) – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) plánuje tento rok z vlastných zdrojov opraviť most v Topoľčanoch a dokončiť opravu pätnástich úsekov ciest, ktoré schválilo zastupiteľstvo v roku 2017. Na opravy ciest druhej a tretej triedy má v rozpočte na rok 2018 vyčlenených 6,2 milióna eur.

„Ďalšie úseky na opravu ciest v roku 2018 budú predložené na schválenie zastupiteľstvu NSK,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová. Okrem toho kraj zmodernizuje z eurofondov 94,6 kilometra ciest druhej triedy. Na päť projektov získal nenávratný finančný príspevok 20,9 milióna eur.

Odporúčame:
Dokončenie diaľnic je podľa Sme rodina v nedohľadne, od ministra Érseka žiadajú informácie

Oprava mosta na ceste II/499 v Topoľčanoch je zmluvne dohodnutá na 783 447 eur. V okrese Komárno opraví župa úseky medzi obcami Zemianska Olča a Tôň, Búč a Moča a intravilán obce Sokolce. V okrese Levice sú to úseky Veľký Dvor – Želiezovce, Želiezovce – Sikenica, úsek od hranice okresu Nové Zámky v smere do Zalaby, Šahy – Plášťovce a Bohunice – hranica okresu Banská Štiavnica.

V okrese Nitra sa opravy dočká úsek na ceste z Pereša do Močenku, v okrese Zlaté Moravce sú to úseky Hosťovce – Lovce, Mankovce – Zlatno, v okrese Nové Zámky Bardoňovo – hranica okresu Levice. Topoľčiansky okres má v zozname schválené tri úseky – opravu časti cesty II/499 Topoľčany, Krnča – spojka a Hajná Nová Ves – Krtovce – križovatka s cestou III/1719.

Z eurofondov zmodernizuje kraj cestu Šurany – Podhájska – Kalná nad Hronom, cestu medzi Šaľou a Nitrou, medzi Topoľčiankami a Skýcovom, z Vrábeľ do Tesárskych Mlyňan a úsek Nemčice – Radošina – hranica kraja.

Viac k témam: Nitriansky samosprávny kraj, Topoľčany, vlastné zdroje, výstavba
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitriansky samosprávny kraj opraví z vlastných zdrojov most v Topoľčanoch a pätnásť úsekov ciest © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruskí dôstojníci nezabránili ukrajinskému útoku, skončili vo väzení

Dvojicu uznali vinnou z porušenia článku ruského trestného zákonníka. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *