Home / SLOVENSKO / Colníci pri prehliadke troch predajní v Bratislave našli falzifikáty módnych doplnkov za 350-tisíc eur

Colníci pri prehliadke troch predajní v Bratislave našli falzifikáty módnych doplnkov za 350-tisíc eur

12.12.2023 (SITA.sk) – Príslušníci finančnej správy našli v troch prevádzkach na Starej Vajnorskej v Bratislave falzifikáty módnych doplnkov v hodnote tisícov eur. Ako informovala hovorkyňa Colného úradu () Bratislava Drahomíra Adamčíková, výsledkom záchytu v uplynulých týždňoch je 558 kusov kabeliek, 85 peňaženiek a 108 párov topánok známych predajcov, ktorým by vznikla celková škoda takmer 350-tisíc eur.

Falzifikáty kabeliek a peňaženiek

Hliadka príslušníkov CÚ Bratislava v rámci kontroly vykonala v uplynulých týždňoch prehliadku priestorov troch predajní na ulici Stará Vajnorská. V prvej objavili podozrivý tovar vykazujúci znaky porušovania práva duševného vlastníctva.

„Daňový subjekt nevedel k tomuto tovaru predložiť doklady o pôvode a spôsobe nadobudnutia,“ uviedla Adamčíková s tým, že išlo o 558 kabeliek a 85 kusov peňaženiek značky BALENCIAGA. Škodu vyčíslili na viac ako 320-tisíc eur.

Falošná obuv

V ďalších dvoch obchodoch – v predajni aj v skladových priestoroch – našli príslušníci finančnej správy spolu 108 párov obuvi značky OFF WHITE.

„Ak by sa predali na trhu ako originálne výrobky, majiteľovi ochrannej známky by vznikla škoda 18 900 eur,“ dodala hovorkyňa s tým, že ani v tomto prípade predajca nepredložil doklady o pôvode a spôsobe nadobudnutia.

Viac k témam: Duševné vlastníctvo, Falzifikát, hovorkyňa Colného úradu, módne doplnky
Zdroj: SITA.sk – Colníci pri prehliadke troch predajní v Bratislave našli falzifikáty módnych doplnkov za 350-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KDH ocenilo, že vláda stiahla novelu zákona o ochrane oznamovateľov z rokovania parlamentu

Kresťanskí demokrati súčasne vládu vyzvali, aby nepodporovala korupčníkov a podvodníkov a novelu riadne pripravila po diskusii s odborníkmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *