Home / SLOVENSKO / Haščák vyzýva Lipšica, aby sa prestal vyjadrovať k jeho osobe a ku kauze Gorila. Vedúci prokurátor podľa neho nezvláda svoju funkciu

Haščák vyzýva Lipšica, aby sa prestal vyjadrovať k jeho osobe a ku kauze Gorila. Vedúci prokurátor podľa neho nezvláda svoju funkciu

12.12.2023 (SITA.sk) – Podnikateľ Jaroslav Haščák vyzýva špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, aby dodržiaval zákon a prestal sa k jeho osobe a ku kauze Gorila verejne vyjadrovať. Ako uviedol Haščákov právny zástupca Martin Škubla, Lipšic je totiž z tejto veci od 21. februára tohto roku na základe vlastného oznámenia zaujatosti vylúčený, čo by malo byť dôvodom k tomu, aby sa zdržal akýchkoľvek verejných komentárov.

Lipšic sa ešte minulý týždeň na margo zámeru zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry vyjadril, že „návrh na zrušenie špeciálnej prokuratúry nie je o mne, o kolegovi Ondrejovi Repovi, Michalovi Šúrekovi či Matúšovi Harkabusovi a Petrovi Kyselovi, ale je o obvinených a obžalovaných Norbertovi Bödörovi, Miroslavovi Výbohovi, Jaroslavovi Haščákovi a Jozefovi Brhelovi„.

Opakované výroky na Haščákovu adresu

Na pondelňajšej tlačovej konferencii zase Lipšic uviedol, že ak prejde v parlamente vládna novela Trestného zákona, budú viaceré trestné stíhania premlčané, pričom „pôjde napríklad o kauzu Gorila, v ktorej je trestne stíhaný obvinený Jaroslav Haščák“.

„Opakované, nezdržanlivé až jedovaté výroky od Daniela Lipšica na adresu Jaroslava Haščáka a jeho kauzy počúvame už najmenej dva a pol roka. Výroky Daniela Lipšica na adresu Haščáka porušujú prezumpciu neviny, záväzok prokurátorskej nestrannosti Daniela Lipšica, ako aj jeho záväzky ako ex-advokáta nielen Penty, ale aj samotného Haščáka,“ zdôraznil Škubla. Ak Lipšic v minulosti vyhlasoval, že Jaroslav Haščák nebol jeho klientom, podľa Škublu verejne klamal.

Nezvládnutá funkcia

Vyjadrenia Lipšica podľa Škublu len potvrdzujú, že absolútne nezvládol prechod z pozície politika a neskôr advokáta do funkcie vedúceho prokurátora, ktorý má byť nestranný a riadiť sa len zákonom a nie dlhoročnými osobnými nevraživosťami.

„Lipšic sa zároveň k trestnej veci Gorila vyjadruje tak, ako keby len premlčanie bránilo ďalšiemu vedeniu inak zákonného trestného stíhania. V skutočnosti však pre predmetné obvinenie neexistuje žiadny zákonný dôkaz, navyše skutky, ktorých sa mal dopustiť Jaroslav Haščák, sú vymedzené zmätočne,“ dodal Škubla.

Viac k témam: HHaščákov právny zástupca, Kauza Gorila, Novela Trestného zákona, Podnikateľ, Špeciálny prokurátor, vyjadrenia
Zdroj: SITA.sk – Haščák vyzýva Lipšica, aby sa prestal vyjadrovať k jeho osobe a ku kauze Gorila. Vedúci prokurátor podľa neho nezvláda svoju funkciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *