Home / SVET / Rusi uviedli do prevádzky nové jadrové ponorky, Putin prisľúbil modernizáciu námorníctva

Rusi uviedli do prevádzky nové jadrové ponorky, Putin prisľúbil modernizáciu námorníctva

11.12.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin v pondelok navštívil lodenice, aby sa zúčastnil na uvedení nových jadrových ponoriek do prevádzky.

Putin cestoval do lodeníc Sevmaš v Severodvinsku v Archangeľskej oblasti na severozápade Ruska. Udialo sa tak tri dni po tom, ako vyhlásil, že sa chce uchádzať o ďalšie šesťročné funkčné obdobie.

Posilnenie jadrových síl

Putin oznámil svoje rozhodnutie kandidovať v prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia 17. marca 2024, a je takmer isté, že v nich zvíťazí.

Pondelková návšteva v lodeniciach, kde Putin dohliadal na vztýčenie vlajky námorníctva na novopostavených ponorkách Imperátor Alexander III a Krasnojarsk, tiež zrejme zdôraznila jeho zameranie na posilnenie ruských jadrových síl v čase napätia s USA a Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Ďalšie sú vo výstavbe

V prejave v lodenici Putin prisľúbil realizáciu plánov na modernizáciu ruského námorníctva. Imperátor Alexander III je siedmou ponorkou triedy Borej s atómovým pohonom, ktorá vstúpila do služby.

Každá z nich je vyzbrojená 16 medzikontinentálnymi balistickými raketami Bulava s jadrovými hlavicami. Putin oznámil, že ďalšie tri takéto ponorky sú vo výstavbe.

Viac k témam: Jadrové ponorky, ruské námornícstvo
Zdroj: SITA.sk – Rusi uviedli do prevádzky nové jadrové ponorky, Putin prisľúbil modernizáciu námorníctva © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump sa prirovnal k Navaľnému, Spojené štáty sa vraj menia na komunistickú krajinu

Bol som obvinený štyrikrát... Všetko pre to, že som v politike, povedal Trump.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *