Home / SVET / Útok Hamasu spôsobil v Nemecku nárast protižidovských incidentov, v Berlíne proti antisemitizmu protestovalo vyše 3-tisíc ľudí

Útok Hamasu spôsobil v Nemecku nárast protižidovských incidentov, v Berlíne proti antisemitizmu protestovalo vyše 3-tisíc ľudí

10.12.2023 (SITA.sk) – Niekoľko tisíc ľudí demonštrovalo v nedeľu v Berlíne proti antisemitizmu, keďže Nemecko zápasí s veľkým rastom počtu protižidovských incidentov po tom, ako palestínska militantná organizácia Hamas pred dvoma mesiacmi zaútočila na Izrael.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Polícia odhadla, že v nemeckom hlavnom meste sa v daždi zišlo približne 3 200 ľudí, ale organizátori uviedli, že prišlo 10-tisíc demonštrantov, informovala nemecká tlačová agentúra dpa. Účastníci podujatia s názvom „Už nikdy viac je teraz“ pochodovali k Brandenburskej bráne.

Skupina monitorujúca antisemitizmus v Nemecku koncom novembra uviedla, že v priebehu mesiaca po útoku Hamasu zaznamenala drastický nárast počtu antisemitských incidentov, a to na celkovo 994, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka viac o 320 percent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Antisemitizmus, Demonštrácia, Izraelsko-palestínsky konflikt, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Útok Hamasu spôsobil v Nemecku nárast protižidovských incidentov, v Berlíne proti antisemitizmu protestovalo vyše 3-tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruská armáda od začiatku vojny prišla už o takmer 418-tisíc vojakov, výrazné straty majú aj v technike 

O ruských stratách informovali ukrajinské ozbrojené sily.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *