Home / SLOVENSKO / Horskí záchranári ratovali skialpinistu po spustení lavíny, zranený bol transportovaný vrtuľníkom do nemocnice (foto)

Horskí záchranári ratovali skialpinistu po spustení lavíny, zranený bol transportovaný vrtuľníkom do nemocnice (foto)

10.12.2023 (SITA.sk) – Horskí záchranári boli v nedeľu v dopoludňajších hodinách požiadaní o pomoc slovenským skialpinistom, ktorý si spustil lavínu pri lyžovaní zo Sedla nad Červeným žľabom smerom do Mlynickej doliny, informuje na svojej webstránke Horská záchranná služba.

Skialpinista zostal na povrchu so zraneným kolenom. Horskí záchranári požiadali o súčinnosť leteckých záchranárov a spoločne smerovali zranenému na pomoc.

Po prílete bola zranenému podaná medikamentózna liečba a po nabalení do evakuačnej sedačky bol z miesta vrtuľníkom transportovaný do nemocnice.

Viac k témam: Horskí záchranári, Lavína, Skialpinista
Zdroj: SITA.sk – Horskí záchranári ratovali skialpinistu po spustení lavíny, zranený bol transportovaný vrtuľníkom do nemocnice (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vďaka tlaku z námestí aj tvrdému opozičnému odporu stiahla vláda novelu o ochrane oznamovateľov

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v stredu zdôvodnil, že stiahnutím novely chceli dať priestor na širšiu odbornú debatu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *