Home / SLOVENSKO / Bezdomovectvo zabíja. Nota bene spúšťa darcovskú zbierku Bývanie zachraňuje životy

Bezdomovectvo zabíja. Nota bene spúšťa darcovskú zbierku Bývanie zachraňuje životy

9.12.2023 (SITA.sk) –  Občianske združenie Proti prúdu, ktoré je vydavateľom časopisu Nota bene, spúšťa darcovskú zbierku Bývanie zachraňuje životy. Ako združenie priblížilo, podľa štatistík sa ľudia bez domova dožívajú menej ako 50 rokov.

To je o 20 rokov menej ako bežná populácia. Ľudia bez domova trpia štvornásobne vyššou úmrtnosťou, hrozí im trojnásobne vyššie riziko samovraždy a tretina z nich umiera na bežné, liečiteľné ochorenia. „Bezdomovectvo zabíja. Mnohým predčasným úmrtiam je však možné zabrániť. Riešením je dôstojné bývanie,“ vyhlásilo združenie.

Organizácia už 22 rokov pomáha 320 ľuďom bez domova dostať sa z ulice. Predajom časopisu Nota bene si 90 percent z nich zabezpečuje bývanie a základné potreby pre prežitie. Organizácia ako prvá spustila spustila projekt Sociálnej nájomnej agentúry,ktorá funguje sedem rokov. Ľuďom bez domova pritom pomáha poskytovať domov vďaka bytom od prosociálnych súkromných prenajímateľov. Verejnosť môže pomôcť ukončovať bezdomovectvo a môže prispieť na zbierku, ktorá je dostupná na www.pomahatjelahke.sk. Pomôcť môžu ľudia aj prenájmom bytu.

„Dary pomôžu ďalším ľuďom bez domova dostať sa z ulice a pomôcť si predajom časopisu Nota bene. Pomôžu tiež ďalším predajcom ukončiť bezdomovectvo v prenajatých bytoch. Príspevky od darcov pomôžu zabezpečiť odbornú sociálnu pomoc, umožnia vydávanie časopisu, získavanie bytov a odbornú pomoc,“ uzavrelo združenie.

Viac k témam: Bezdomovci, Občianske združenie, Zbierka
Zdroj: SITA.sk – Bezdomovectvo zabíja. Nota bene spúšťa darcovskú zbierku Bývanie zachraňuje životy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Jeden komentár

  1. zil som 42 rokov do 89 roku v „zlocineckom rezime“ ale o podobnej hroze sme ani netusili ze skutocne existuje…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *