Home / SLOVENSKO / Sekciu spravodajstva a publicistiky RTVS čakajú zmeny vo vedení, súčasná riaditeľka odchádza do USA

Sekciu spravodajstva a publicistiky RTVS čakajú zmeny vo vedení, súčasná riaditeľka odchádza do USA

7.12.2023 (SITA.sk) – Sekciu spravodajstva a publicistiky RTVS čakajú zmeny vo vedení. Súčasná riaditeľka sekcie Anna Sámelová požiadala RTVS o neplatené voľno v súvislosti s jej odchodom na osemmesačný študijný pobyt v USA. Na jej miesto od 2. januára 2024 nastupuje Mária Hlucháňová, ktorá bude poverená riadením Sekcie spravodajstva a publicistiky.

Vedenie spravodajstva RTVS

S Annou Sámelovou som spolupracoval niekoľko rokov a považujem ju za jednu z najvýraznejších osobností našej žurnalistiky. Teší ma, že svoje skúsenosti bude môcť ďalej rozvíjať aj vďaka študijnému pobytu v zahraničí. Chcel by som sa jej poďakovať, že bola prínosom pre Sekciu spravodajstva a publicistiky,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Rozvoj televízneho a rozhlasového spravodajstva

Mária Hlucháňová pôsobila vo vedení spravodajstva RTVS a v poslednom období sa venovala predovšetkým spravodajskej programovej službe RTVS :24 ako projektový manažér.

Spolu s ňou od 2. januára 2024 nastupuje na post vedúcej odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky Viera Krúpová, ktorá má dlhoročné skúsenosti v oblasti médií, predovšetkým spravodajstva, a po niekoľkých rokoch sa vracia do RTVS.

Obidve dámy považujem za veľké profesionálky a verím, že budú pokračovať v nastúpenom trende a v ďalšom rozvoji televízneho a rozhlasového spravodajstva RTVS,“ uviedol Machaj.

Viac k témam: Generálny riaditeľ RTVS, Personálne zmeny, Televízia
Zdroj: SITA.sk – Sekciu spravodajstva a publicistiky RTVS čakajú zmeny vo vedení, súčasná riaditeľka odchádza do USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Jeden komentár

  1. uz len tieto slova riaditela RTVS diskvalifikuju zastavat nadalej poziciu riaditela RTVS…bud si z nas robi srandu alebo vobec nevie co sa v RTVS dialo a deje…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *