Home / SLOVENSKO / Zavinšujú a vypýtajú si peniaze alebo iné dary. Bratislavská spoločnosť OLO upozorňuje na falošných smetiarov

Zavinšujú a vypýtajú si peniaze alebo iné dary. Bratislavská spoločnosť OLO upozorňuje na falošných smetiarov

1.12.2023 (SITA.sk) – Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO) upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa môžu vydávať za jej zamestnancov a od obyvateľov Bratislavy pýtať finančnú odmenu.

Podľa manažérky externej komunikácie OLO Zuzany Balkovej niektoré bratislavské domácnosti v minulosti cez adventné a vianočné sviatky prekvapili koledníci, ktorí sa vydávali za smetiarov.

Za vinše si pýtali finančnú odmenu alebo iné dary. Spoločnosť sa od týchto aktivít a osôb v minulosti dištancovala.

„Zamestnanci OLO majú takúto činnosť zakázanú a v žiadnom prípade od občanov nepýtajú peňažnú hotovosť ani iné dary. Falošní smetiari zvykli chodiť v inom oblečení, používali osobné vozidlo a žiadali malé finančné dary,“ uviedla Balková.

Dodala, že zamestnanci OLO nosia sivo-oranžové uniformy s logom OLO, v chladnejšom počasí aj reflexné bundy. Pri svojej práci používajú veľké zberové vozidlá.

Ak sa niekde vyskytnú smetiari – podvodníci, treba podľa OLO volať políciu na 158.

Viac k témam: koledníci, Smetiari
Zdroj: SITA.sk – Zavinšujú a vypýtajú si peniaze alebo iné dary. Bratislavská spoločnosť OLO upozorňuje na falošných smetiarov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovičovci a Únia Rómov sú v spore pre 500 eurový príspevok vo voľbách, podávajú na seba vzájomne trestné oznámenia

Únia Rómov zvažuje a pripravuje ďalšie právne kroky voči konaniu Pollákovcov, Matoviča a OĽANO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *