Home / SLOVENSKO / Ministra Takáča nahradila v zastupiteľstve Trenčianskeho kraja Dominika Vážna

Ministra Takáča nahradila v zastupiteľstve Trenčianskeho kraja Dominika Vážna

27.11.2023 (SITA.sk) – Desiatou ženou v 44-člennom zastupiteľstve Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa stala Dominika Vážna. Ako náhradníčka za abdikujúceho poslanca Richarda Takáča zložila poslanecký sľub v úvode pondelkového rokovania krajského zastupiteľstva.

Takáč sa vzdal poslaneckého mandátu nielen v krajskom, ale aj prievidzskom mestskom zastupiteľstve hneď po vymenovaní do funkcie ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Jeho náhradníčka v zastupiteľstve TSK za volebný obvod Prievidza kandidovala pred rokom, rovnako ako Takáč za štvorkoalíciu Smer-SDHlas-SDSme rodinaSNS, a tak sa politické pomery v krajskom zastupiteľstve nezmenia.

Dominika Vážna pracuje ako vedúca odboru dopravy na Okresnom úrade v Prievidzi a zároveň je okresnou predsedníčkou strany Hlas-SD. Pred rokom sa neúspešne uchádzala o primátorský post v Prievidzi. V krajskom zastupiteľstve bude pôsobiť v komisii regionálneho rozvoja a cestovného ruchu.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne, Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, náhradník, vzdanie sa mandátu
Zdroj: SITA.sk – Ministra Takáča nahradila v zastupiteľstve Trenčianskeho kraja Dominika Vážna © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Advokát Kubina podal dovolanie proti rozhodnutiu súdov nevrátiť vyšetrovateľa Čurillu do práce

O dovolaní bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *