Home / SLOVENSKO / Budeme mať nový štátny sviatok? Vašečka a Záborská prichádzajú s návrhom

Budeme mať nový štátny sviatok? Vašečka a Záborská prichádzajú s návrhom

23.11.2023 (SITA.sk) – Poslanci Kresťanskej únie Richard Vašečka a Anna Záborská navrhujú zaviesť nový štátny sviatok – Deň zápasu za ľudské práva – výročie sviečkovej manifestácie. Ten by mal pripadnúť na 25. marec, keď si konanie tejto manifestácie pripomíname.

Dňom pracovného pokoja však nebude. Cieľom zavedenia tohto sviatku je podporiť zvýšenie povedomia o totalitných obdobiach v histórii Slovenska a osobitne si pripomenúť tých, ktorí sa postavili na obranu ľudských práv.

25. marec 1988 je jedno z najvýznamnejších výročí slovenských moderných dejín. Obyvatelia Slovenska spoločne vystúpili a žiadali dodržiavanie občianskych práv v Československu pre všetkých občanov – veriacich aj neveriacich,“ uviedli predkladatelia v návrhu.

Dodávajú, že kvalitou občianskeho odporu, šírkou záberu požiadaviek či odvahou vzoprieť sa totalitnej moci možno túto manifestáciu považovať za systémový začiatok definitívneho pádu komunistickej totality na našom území.

Viac k témam: Štátny sviatok
Zdroj: SITA.sk – Budeme mať nový štátny sviatok? Vašečka a Záborská prichádzajú s návrhom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Matovič musí zmazať statusy a videá o Haščákovi, prikázal mu to krajský súd

Okresný súd vo svojom rozhodnutí z leta minulého roku konštatoval, že videá a príspevky Matoviča obsahujú prejavy o Haščákovi, ktoré nie je možné spoločensky tolerovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *