Home / SLOVENSKO / Vianočné trhy budú tento rok v Žiline približne o týždeň dlhšie

Vianočné trhy budú tento rok v Žiline približne o týždeň dlhšie

12.11.2023 (SITA.sk) – Tohtoročné vianočné trhy budú v Žiline trvať dlhšie ako po minulé roky. Ako informovala Katarína Gazdíková z komunikačného odboru Mestského úradu v Žiline, trhy sa tento rok začnú 23. novembra a potrvajú až do 2. januára.

Upozornila však, že otvorenie stánkov v termíne po 23. decembri bude dobrovoľné. „Môže sa teda stať, že po tomto dátume už nebudú k dispozícií všetky stánky každý deň v plnom počte,“ poznamenala Gazdíková.

Predajcovia budú aj tento rok nalievať nápoje do zálohovaných pohárov. „V obehu ich bude 28 720 kusov, pričom návštevník si môže pohár buď nechať na pamiatku, alebo vrátiť v dvoch špeciálnych stánkoch. Mesto tiež rozmiestni v areáli kontajnery na biologicky rozložiteľný kuchynský odpad a na zmesový komunálny odpad,“ doplnila Gazdíková.

Organizátori vianočných trhov prichystali pre návštevníkov bohatý program. „Na Mariánskom námestí vystúpia Robo Opatovský, Pavol Hammel, Heľenine oči či Sisa Sklovská. Nezabudli sme ani na najmenších, ktorí sa môžu v deň rozsvietenia stromčeka tešiť na návštevu Mikuláša, ale aj na detský koncert Fíha Tralala a mnohé ďalšie vystúpenia,“ uviedol žilinský primátor Peter Fiabáne.

Viac k témam: primátor Žiliny, Vianoce, Vianočné trhy, Vianočné trhy v Žiline
Zdroj: SITA.sk – Vianočné trhy budú tento rok v Žiline približne o týždeň dlhšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Smer-SD nepodporí členstvo Ukrajiny v NATO, podľa Blanára je najdôležitejšie začať mierové rokovania

O budúcom členstve Ukrajiny v NATO musia rozhodnúť všetky členské krajiny a musia byť splnené všetky podmienky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *