Home / SVET / Zelenský odmietol myšlienku prezidentských volieb, považuje ich za nezodpovedné

Zelenský odmietol myšlienku prezidentských volieb, považuje ich za nezodpovedné

7.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol myšlienku prezidentských volieb v krajine na budúci rok a vo svojom videopríhovore označil túto tému za „nezodpovednú“. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Som presvedčený, že teraz nie je správny čas pre voľby. Ak potrebujeme ukončiť politický spor a pokračovať v jednotnej práci, v štáte existujú štruktúry, ktoré sú schopné ho ukončiť a dať spoločnosti všetky potrebné odpovede. Nezostal priestor na konflikty a cudziu hru proti Ukrajine,“ uviedol Zelenskyj.

Na Ukrajine sa v posledných mesiacoch otvorila celoštátna diskusia o otázkach týkajúcich sa korupcie, spravodlivej mobilizácie a demokratického vládnutia a preto časť spoločnosti začala mať dohady o volebnom procese.

„Musíme si uvedomiť, že teraz je čas obrany, čas boja, ktorý určí osud štátu a ľudí, nie čas pre manipulácie, ktoré od Ukrajiny očakáva len Rusko,” dodal ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Prezidentské voľby na Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Zelenský odmietol myšlienku prezidentských volieb, považuje ich za nezodpovedné © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kyjev začal odstraňovať pamätník veliteľa Červenej armády Mykolu Ščorsa

Ščors bol ukrajinský komunista, ktorý bojoval na strane sovietskej Červenej armády počas ukrajinskej vojny za nezávislosť v roku 1917.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *