Home / SVET / Len sedem percent ruských „dobrovoľníckych jednotiek“ na okupovaných územiach tvoria miestni obyvatelia. Kto bojuje za Rusko? 

Len sedem percent ruských „dobrovoľníckych jednotiek“ na okupovaných územiach tvoria miestni obyvatelia. Kto bojuje za Rusko? 

6.11.2023 (SITA.sk) –

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pseudodobrovoľnícke jednotky tvoria najmä ruskí a srbskí žoldnieri, čo znamená, že väčšina obyvateľov okupovaných území ignorovala ruské verbovanie, konštatovalo Centrum národného odporu.

Od začiatku vojny Rusko údajne v okupovaných častiach Ukrajiny povolalo do armády desaťtisíce ukrajinských občanov, aby bojovali proti vlastnej krajine. Predpokladá sa, že mnohí z nich boli zabití v boji, keďže Moskva používa týchto ľudí ako potravu pre delá pri odhaľovaní pozícií ukrajinského delostrelectva a na krytie jednotiek naverbovaných v Rusku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: okupované územia, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské Centrum národného odporu, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Len sedem percent ruských „dobrovoľníckych jednotiek“ na okupovaných územiach tvoria miestni obyvatelia. Kto bojuje za Rusko?  © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V dôsledku ruských útokov ostalo viac ako 440 obcí bez dodávok elektrického prúdu, najhoršie je na tom Donecká oblasť

Tam ostalo bez prúdu 121 obcí, uviedlo ministerstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *