Home / SLOVENSKO / Dôchodca cestou na výstavu holubov vbehol s autom pred vlak (foto)

Dôchodca cestou na výstavu holubov vbehol s autom pred vlak (foto)

6.11.2023 (SITA.sk) – Do jazdnej dráhy osobnému vlaku na železničnom priecestí pri obci Kúty vošiel v nedeľu ráno 77-ročný vodič na Fiate Qubo, ktorý mal aj s holubmi namierené na holubársku výstavu. Pri prejazde cez priecestie podľa polície pravdepodobne nerešpektoval výstražnú svetelnú signalizáciu.

Vodič zostal zakliesnený v aute

„Po zrážke zostal vodič v aute Fiat Qubo zakliesnený a po vyslobodení hasičmi ho záchranári s viacerými zraneniami previezli do skalickej nemocnice. Okrem dôchodcu sa pri nehode nikto ďalší nezranil,“ informovala o nehode trnavská polícia.

Rušňovodiča podrobili policajti hneď na mieste dychovej skúške na alkohol, s negatívnym výsledkom. To, či mohol byť starší vodič pod vplyvom alkoholu, budú zisťovať z odobratej vzorky krvi.

Cestu museli uzavrieť

V dôsledku nehody museli policajti cestu I. triedy na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavrieť. Celková škoda bola predbežne vyčíslená na 10 000 eur. Presné príčiny a okolnosti nehody polícia ďalej vyšetruje.

V súvislosti s touto nehodou polícia upozorňuje vodičov, že sú pred vjazdom na železničné priecestie povinní správať sa mimoriadne opatrne, a najmä riadne sa presvedčiť, či môžu cez priecestie bezpečne prejsť. Vodiči v prípade, ak blikajú červené svetlá, je dávaná zvuková výstraha, prípadne im situácia na priecestí alebo za ním nedovoľuje, aby ho bezpečne prešli, nesmú na priecestie vôbec vojsť.

Viac k témam: zrážka auta s vlakom
Zdroj: SITA.sk – Dôchodca cestou na výstavu holubov vbehol s autom pred vlak (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poslanci Vašečka a Záborská opäť predložili novelu zákona o rodnom čísle, ktorá by znemožnila tranzíciu

Novelu zákonodarcovia predkladali už v minulom volebnom období a prešla do druhého čítania.

Jeden komentár

  1. dufam, ze holuby to spolu so starym panom tiez prezili…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *