Home / SLOVENSKO / Dôvody na odvolanie šéfa inšpekcie životného prostredia môžu byť osobné, myslí si Nadácia Zastavme korupciu

Dôvody na odvolanie šéfa inšpekcie životného prostredia môžu byť osobné, myslí si Nadácia Zastavme korupciu

4.11.2023 (SITA.sk) – Nadácia Zastavme korupciu sa domnieva, že dôvody, na základe ktorých chce šéf envirorezortu Tomáš Taraba (nominant SNS) odvolať riaditeľa slovenskej inšpekcie životného prostredia Jána Jenča môžu byť osobné.

Nadácia na sociálnej sieti napísala, že podľa informácií polície sa Jenča počas výkonu jeho funkcie pokúsil korumpovať advokát Marián Bošanský.

Jenčo ochránil aj spravodlivosť

Polícia z Jenča následne spravila agenta, ktorý sa s dotyčnými stretával len s odposluchmi.

„Advokáta aj sprostredkovateľa obvinili z podplácania. Okrem životného prostredia tak Ján Jenčo ochránil aj spravodlivosť,“ uviedla Zastavme korupciu na sociálnej sieti.

Morálne a odborne spôsobilý

Nadácia ďalej dodáva, že obvinený advokát zastupoval bývalých riaditeľov Slovenskej informačnej službyVladimíra Pčolinského a Michala Aláča.

„Tí majú blízko k Tarabovmu bývalému biznispartnerovi Petrovi Koščovi, ktorý je spolu s nimi obvinený v inom prípade. A práve Taraba sa stal ministrom životného prostredia. Jána Jenča chce teraz odvolať. Napriek tomu, že vo svojej funkcii prejavil morálnu aj odbornú spôsobilosť,“ objasnila nadácia.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie
Zdroj: SITA.sk – Dôvody na odvolanie šéfa inšpekcie životného prostredia môžu byť osobné, myslí si Nadácia Zastavme korupciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ďalší protest s názvom „Zastavme ich“ bude v utorok v Bratislave, a potom aj v ďalších mestách (video)

Progresívne Slovensko, Sloboda a solidarita a Kresťanskodemokratické hnutie sa dohodli na ďalšom spoločnom postupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *