Home / SVET / Moskva sa snaží vybudovať novú železnicu, má spojiť Mariupoľ s ruským územím

Moskva sa snaží vybudovať novú železnicu, má spojiť Mariupoľ s ruským územím

27.9.2023 (SITA.sk) – Rusko buduje novú železnicu, ktorá má spojiť okupované ukrajinské mestá Mariupoľ, Volnovacha a Doneck s ruským územím.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poradca legitímneho starostu Mariupoľa Petro Andriuščenko uviedol, že Rusi „začali s výstavbou železničného mosta pri obci Hranitne cez rieku Kalmius. Ak bude úspešná, umožní to napojenie existujúcej linky Mariupoľ-Volnovacha priamo na ruské mestá Taganrog a Rostov nad Donom.“ Informuje o tom web CNN.

Andriuščenko dodal, že ak túto železnicu dokončia, umožní to prepravu vojenských a civilných zásob na okupované územia na juhu Ukrajiny bez spoliehania sa na Krymský most. Tento most spájajúci polostrov Krym z ruskou pevninou bol v uplynulých mesiacoch čoraz viac terčom útokov ukrajinských síl, ktoré sa snažia odrezať zásobovacie trasy na polostrov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, Krymský most, Mariupoľ, okupované územia Ukrajiny, Rostov nad Donom, rusko-ukrajinský konflikt, výstavba mostu
Zdroj: SITA.sk – Moskva sa snaží vybudovať novú železnicu, má spojiť Mariupoľ s ruským územím © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *