Home / SVET / Do Doneckej oblasti prišlo z Bieloruska zhruba 500 wagnerovcov, bojovníci údajne nepredstavujú hrozbu

Do Doneckej oblasti prišlo z Bieloruska zhruba 500 wagnerovcov, bojovníci údajne nepredstavujú hrozbu

27.9.2023 (SITA.sk) – Časť žoldnierov z ruskej Wagnerovej skupiny odišla z Bieloruska a vrátila sa na front v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Návrat na východný front

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie hovorcu ukrajinských síl na východe krajiny Iľju Jevlaša pre portál rbc.ua. Hovorca uviedol, že zo zhruba 8-tisíc wagnerovcov, ktorí boli v Bielorusku, časť odišla do Afriky a približne 500 sa vrátilo na východný front na Ukrajine.

Jevlaš však zdôraznil, že bojovníci z Wagnerovej skupiny nepredstavujú „významnú hrozbu“. A to po tom, ako pri havárii lietadla o život prišiel ich líder Jevgenij Prigožin.

Najlepšie vycvičené osoby

„Tieto osoby v rámci ruských síl naozaj patria medzi najlepšie vycvičených, ale ich prítomnosť nebude znamenať výraznú zmenu,“ dodal hovorca ukrajinských síl na východe krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Zakladateľ Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin zomrel 23. augusta pri páde lietadla v Tverskej oblasti v Rusku za záhadných okolností. Prigožin o život prišiel približne dva mesiace po jeho krátkej vzbure proti Kremľu.

Viac k témam: donecká oblasť, návrat na Ukrajinu, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk – Do Doneckej oblasti prišlo z Bieloruska zhruba 500 wagnerovcov, bojovníci údajne nepredstavujú hrozbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *