Home / SLOVENSKO / Matke z Humenného hrozí až šesť rokov vo väzení za odloženie dieťaťa, nechala ho u kamarátky

Matke z Humenného hrozí až šesť rokov vo väzení za odloženie dieťaťa, nechala ho u kamarátky

27.9.2023 (SITA.sk) – Trest odňatia slobody na dva až šesť rokov hrozí matke, ktorá opustila svoje dieťa. Humenská polícia začala v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu odloženie dieťaťa.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, osoba, ktorá je v zmysle zákona o rodine povinná starať sa o maloleté dieťa, začiatkom augusta tohto roku ponechala dieťa svojej kamarátke bývajúcej v obci Kamienka (okres Humenné).

Dôvodom bolo, že mala ísť za prácou do Bratislavy. Zodpovedná osoba sa ale o svoje dieťa odvtedy nezaujíma, finančne neprispieva na jeho starostlivosť, čím ho vystavuje finančnej, ako aj emocionálnej núdzi,“ vysvetlila Ligdayová.

Viac k témam: Dieťa, Matka, trest odňatia slobody
Zdroj: SITA.sk – Matke z Humenného hrozí až šesť rokov vo väzení za odloženie dieťaťa, nechala ho u kamarátky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Jeden komentár

  1. mnohe zenske su skutocne „vzorne“ matere, poznam takych viac a s jednou z nich som mal aj osobnu skusenost…ako otec som vychovaval sam dvoch synov, ktorych sa vzdala sposobom, ktory sokoval aj sudcu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *