Home / SLOVENSKO / Šéf maďarskej diplomacie Szijjártó príde na predvolebné podujatia na Slovensku, upozorňuje Naď

Šéf maďarskej diplomacie Szijjártó príde na predvolebné podujatia na Slovensku, upozorňuje Naď

25.9.2023 (SITA.sk) – Podpredseda Demokratov a štvorka na kandidátke strany Jaroslav Naď upozornil, že maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó sa zúčastní na predvolebných podujatiach na Slovensku.

Exminister obrany je toho názoru, že návšteva a osobná účasť Szijjártóa na podujatiach je neprípustná, keďže je naplánovaná len niekoľko dní pred parlamentnými voľbami a bez konzultácie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Zasahovanie do kampane

Naď zároveň tvrdí, že ide o záujem o zasahovanie do predvolebnej kampane.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Pán Szijjártó mal prednedávnom absolútne neprípustné vyjadrenia na adresu slovenských OČTK (orgánov činných v trestnom konaní) a pri svojej nedávnej návšteve Slovenska mimoriadne neštandardne a v bežnej diplomatickej praxi neprípustne vystupoval na spoločnej tlačovej konferencii s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom,“ tvrdí Naď.

Lepšie by bolo po voľbách

Demokrati si vážia výbornú obrannú spoluprácu s naším južným susedom, avšak dobré susedské vzťahy si podľa Naďa vyžadujú aj to, aby predstavitelia maďarskej vlády nerealizovali kroky, ktoré zasahujú do predvolebnej kampane a do vnútorných záležitostí Slovenska.

„Minister Szijjártó by mal prehodnotiť svoju návštevu Slovenska a odložiť ju na obdobie po slovenských voľbách. Ak tak neurobí sám, očakávame od MZVaEZ SR, že bude maďarskej vláde oficiálne tlmočiť, že aj pre to, že nebolo o plánovanej návšteve Szijjártóa vopred štandardnou diplomatickou cestou informované, je vhodné, aby minister termín svojej návštevy preložil,“ myslí si podpredseda Demokratov.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Šéf maďarskej diplomacie Szijjártó príde na predvolebné podujatia na Slovensku, upozorňuje Naď © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Jeden komentár

  1. ja ho ako Slovak ako repa privitam ako jedneho z mala normalnych politikov v EU a ak by sme sa stretli podam mu aj ruku…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *