Home / SVET / Ukrajina zaútočila na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole, gubernátor varoval pred ďalšími útokmi (video)

Ukrajina zaútočila na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole, gubernátor varoval pred ďalšími útokmi (video)

22.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajina podnikla raketový útok na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily. Ako referuje spravodajský web CNN, tvrdí to Moskvou vymenovaný gubernátor prístavného mesta Sevastopoľ na polostrove Krym Michail Razvožajev.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nepriateľ spustil raketový útok na veliteľstvo flotily,“ uviedol Razvožajev na Telegrame.

Sevastopoľ, kde sídli ruská Čiernomorská flotila, je jedným z najväčších miest na polostrove Krym, ktorý v roku 2014 ilegálne anektovali ruské sily. Po raketovom útoku boli trosky „rozptýlené na stovky metrov“. Na miesto útoku smerovalo veľké množstvo sanitiek.

Meanwhile in Crimea:pic.twitter.com/S6nPfMQ8bJ
— Julia Davis (@JuliaDavisNews) September 22, 2023

Razvožajev varoval ľudí, že môže nastať ďalší útok a povedal obyvateľom, aby sa vyhýbali centru mesta a neopúšťali budovy.

VIDEO: The historic headquarters of Russia’s Black Sea Fleet in #Sevastopol #Crimea 🇷🇺 badly damaged by British Storm Shadow cruise missile. pic.twitter.com/Qv8O7sgBrB #Sunak #Biden #NATO #StormShadow #TomorrowsPapersToday #Macron
— Manchester Chronicle 🐝 (@WithyGrove) September 22, 2023

Viac k témam: Čiernomorská flotila, Krym, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina zaútočila na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole, gubernátor varoval pred ďalšími útokmi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *