Home / SVET / Ukrajina zaútočila na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole, gubernátor varoval pred ďalšími útokmi (video)

Ukrajina zaútočila na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole, gubernátor varoval pred ďalšími útokmi (video)

22.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajina podnikla raketový útok na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily. Ako referuje spravodajský web CNN, tvrdí to Moskvou vymenovaný gubernátor prístavného mesta Sevastopoľ na polostrove Krym Michail Razvožajev.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nepriateľ spustil raketový útok na veliteľstvo flotily,“ uviedol Razvožajev na Telegrame.

Sevastopoľ, kde sídli ruská Čiernomorská flotila, je jedným z najväčších miest na polostrove Krym, ktorý v roku 2014 ilegálne anektovali ruské sily. Po raketovom útoku boli trosky „rozptýlené na stovky metrov“. Na miesto útoku smerovalo veľké množstvo sanitiek.

Meanwhile in Crimea:pic.twitter.com/S6nPfMQ8bJ
— Julia Davis (@JuliaDavisNews) September 22, 2023

Razvožajev varoval ľudí, že môže nastať ďalší útok a povedal obyvateľom, aby sa vyhýbali centru mesta a neopúšťali budovy.

VIDEO: The historic headquarters of Russia’s Black Sea Fleet in #Sevastopol #Crimea 🇷🇺 badly damaged by British Storm Shadow cruise missile. pic.twitter.com/Qv8O7sgBrB #Sunak #Biden #NATO #StormShadow #TomorrowsPapersToday #Macron
— Manchester Chronicle 🐝 (@WithyGrove) September 22, 2023

Viac k témam: Čiernomorská flotila, Krym, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina zaútočila na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole, gubernátor varoval pred ďalšími útokmi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mobilizácia prebieha „podľa plánu“, ale nie je dostatok výcvikových zariadení, hovorí Zelenskyj

Ukrajinci už cvičia v rámci Ukrajinskej légie v Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *