Home / šport / Futbal / Nemeckých reprezentantov povedie do majstrovstiev Európy najmladší tréner za posledných takmer 100 rokov (foto)

Nemeckých reprezentantov povedie do majstrovstiev Európy najmladší tréner za posledných takmer 100 rokov (foto)

22.9.2023 (SITA.sk) – Nemecký futbalový zväz (DFB) v piatok vymenoval do funkcie hlavného trénera mužského národného tímu Juliana Nagelsmanna, ktorý nahradil na tomto poste Hans-Dieter Flicka. Poverenie viesť „nationalelf“ dostal do skončenia budúcoročných majstrovstiev Európy, ktoré sa konajú práve v Nemecku.

Nástupca Flicka

Tridsaťšesťročný Nagelsmann sa stal najmladším trénerom nemeckej reprezentácie futbalistov od roku 1926, keď sa ujal tejto pozície 34-ročný Otto Nerz. Zaujímavosťou je, že Nagelsmann bol v minulosti nástupcom Flicka aj na klubovej úrovni v Bayerne Mníchov. S Bavormi získal desiaty majstrovský titul bez prerušenia, ale v marci ho odvolali z funkcie.

V našej krajine budeme organizovať ME. Je to niečo výnimočné a stáva sa to len raz za niekoľko dekád. Priorita je odohrať vydarený turnaj v našej skvelej krajine. Teším sa na túto výzvu. O rok budeme súdržný tím,“ vyhlásil Nagelsmann.

Päť stretnutí bez víťazstva

Pod vedením Flicka ťahali Nemci sériu piatich stretnutí bez víťazstva od marca, ktorá vyvrcholila prehrou 1:4 s Japoncami v prípravnom zápase vo Wolfsburgu. O tri dni neskôr v ďalšom prípravnom dueli proti Francúzom v Dortmunde nemeckí futbalisti zvíťazili 2:1, dočasne ich viedol Rudi Völler.

DFB v minulom týždni vymenoval Andreasa Rettiga do funkcie výkonného riaditeľa všetkých nemeckých reprezentačných tímov a mládežníckej akadémie.

Nemecko bude už o deväť mesiacov hostiť európsky šampionát futbalistov. Nemci pritom na ostatných dvoch majstrovstvách sveta nepostúpili zo základnej skupiny a na predchádzajúcich ME vypadli v osemfinále. Nemky zase nepostúpili zo skupiny na tohtoročných MS v Austrálii a na Novom Zélande.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2024, Tréner nemeckej reprezentácie futbalistov
Zdroj: SITA.sk – Nemeckých reprezentantov povedie do majstrovstiev Európy najmladší tréner za posledných takmer 100 rokov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zomrel Terry Venables, niekdajší kouč anglickej reprezentácie podľahol dlhej chorobe

Smrť Venablesa oznámila v nedeľu vo vyhlásení pre britské médiá jeho rodina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *