Home / SVET / Štátny úrad pre vyšetrovanie skúma okupáciu na juhu Ukrajiny, zlyhaná operácia umožnila Rusom rýchlejší postup

Štátny úrad pre vyšetrovanie skúma okupáciu na juhu Ukrajiny, zlyhaná operácia umožnila Rusom rýchlejší postup

21.9.2023 (SITA.sk) – Štátny úrad pre vyšetrovanie na Ukrajine sa zaoberá obranou Chersonskej oblasti na začiatku rozsiahlej ruskej invázie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web Ukrajinská pravda, vyšetruje a vypočúva veliteľov ukrajinských ozbrojených síl. V ostatnom období sa šíria správy, že zo strany ukrajinskej armády mohlo nastať nedbalé konanie a velenie ukrajinskej armády na juhu pred ruským postupom údajne nezabezpečilo zamínovanie strategických miest.

Armáda mala zároveň vyhodiť do vzduchu mosty v Čonhare severne od Krymu, pričom táto operácia vtedy zlyhala, a to umožnilo Rusom rýchlejší postup na juhu Ukrajiny. Hlavnými postavami v tomto prípade môžu byť veliteľ spojených síl generálporučík Serhij Najev a generálmajor Andrij Sokolov, ktorý bol na začiatku invázie zástupcom veliteľa ukrajinských síl na juhu krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, ukrajinské ozbrojené sily
Zdroj: SITA.sk – Štátny úrad pre vyšetrovanie skúma okupáciu na juhu Ukrajiny, zlyhaná operácia umožnila Rusom rýchlejší postup © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V dôsledku ruských útokov ostalo viac ako 440 obcí bez dodávok elektrického prúdu, najhoršie je na tom Donecká oblasť

Tam ostalo bez prúdu 121 obcí, uviedlo ministerstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *