Home / SVET / Rodina žaluje Google kvôli smrti muža, príčinou jeho úmrtia mali byť neaktualizované mapy

Rodina žaluje Google kvôli smrti muža, príčinou jeho úmrtia mali byť neaktualizované mapy

21.9.2023 (SITA.sk) – Rodina Američana, ktorý zahynul po tom, ako zišiel autom zo zrúteného mosta, viní z jeho smrti spoločnosť Google. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Žalobu podali v utorok na občianskom súde v okrese Wake.

Neaktualizovali mapy

Rodina Philipa Paxsona žaluje technologického giganta, pretože podľa nej z nedbanlivosti neaktualizoval svoje mapy a nezobrazil v nich, že most už pred deviatimi rokmi spadol. Hovorca spoločnosti Google uviedol, že spoločnosť obvinenia preveruje.

Paxson zomrel v septembri 2022, keď sa pokúsil prejsť cez poškodený most v meste Hickory v Severnej Karolíne. Podľa žaloby sa otec dvoch detí v čase nehody vracal domov z oslavy deviatych narodenín svojej dcéry u priateľa a nachádzal sa v neznámej oblasti. Jeho manželka s dcérami odišla skôr a on zostal, aby pomohol upratať.

Spoliehal sa na navigáciu

„Keďže nepoznal miestne cesty, spoliehal sa na Google Maps v očakávaní, že ho bezpečne nasmerujú domov k manželke a dcéram,“ vyjadrili sa právnici rodiny vo vyhlásení, ktorým oznámili žalobu.

„Keď opatrne šoféroval v tme a daždi, nič netušiac nasledoval zastarané pokyny Googlu na miesto, o ktorom sa jeho rodina neskôr dozvedela, že sa takmer desaťročie nazýva ‚Most nikam‘, a zrútil sa do Snow Creek, kde sa utopil,“ opísali.

Miestni obyvatelia Google kontaktovali

V žalobe tiež tvrdia, že po tom, ako sa most v roku 2013 zrútil, miestni obyvatelia spoločnosť Google opakovane kontaktovali. A to aby upravila svoje online mapy.

Podľa miestnych novín Charlotte Observer tiež v čase nehody v dôsledku vandalizmu na vjazde na most chýbali zábrany, ktoré sa tam bežne nachádzajú. V žalobe sú podľa BBC menované aj tri miestne spoločnosti, ktoré mali podľa rodiny povinnosť most udržiavať.

Viac k témam: Mapy Google, Smrť, Tragická udalosť, Žaloba
Zdroj: SITA.sk – Rodina žaluje Google kvôli smrti muža, príčinou jeho úmrtia mali byť neaktualizované mapy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gruzínska prezidentka Zurabišviliová vetovala zákon o zahraničnom vplyve, údajne je v rozpore so všetkými európskymi normami

Vládnuca strana Gruzínsky sen má dostatočnú väčšinu na to, aby jej veto prelomila a očakáva sa, že tak urobí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *