Home / SLOVENSKO / Exminister vnútra Šimko sa chce uchádzať o miesto predsedu KDH, v hnutí oceňuje najmä pluralitu

Exminister vnútra Šimko sa chce uchádzať o miesto predsedu KDH, v hnutí oceňuje najmä pluralitu

12.9.2023 (SITA.sk) – Exminister vnútra v úradníckej vláde Ivan Šimko sa chce uchádzať o miesto predsedu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) na smene po septembrových parlamentných voľbách.

Ako ďalej napísal na sociálnej sieti, chce podporiť to, čo sa otvára spolupráci dovnútra a navonok, to čo sa usiluje pochopiť súčasného človeka bez ohľadu na pohlavie, vek, sociálne postavenie či náboženské presvedčenie a sexuálnu orientáciu.

„Som presvedčený, že práve to je naozaj kresťanské a demokratické. Chcem byť zárukou toho, že tento prvok v tomto hnutí je a zostane, a v pluralite tohto hnutia sa napokon presadí,“ dodáva.

Šimko ďalej uviedol, že v KDH sa nájdu nové myšlienky, no aj také, ktoré lipnú na veciach, ktoré už život prekonal. „Stretneme sa v ňom so šikovnosťou, ale i s babráctvom. S dobrým i pokleslým. S jednoduchým, ba až prostoduchým, ale aj s inteligentným a múdrym. Nuž, ale práve túto pluralitu si v KDH cením,“ uzavrel.

Viac k témam: exminister vnútra, Predčasné voľby na Slovensku 2023, predseda KDH
Zdroj: SITA.sk – Exminister vnútra Šimko sa chce uchádzať o miesto predsedu KDH, v hnutí oceňuje najmä pluralitu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *