Home / SLOVENSKO / Migrácia je vážny problém, podľa Čaputovej však nie je dôvod na paniku a konanie Maďarska ju prekvapilo

Migrácia je vážny problém, podľa Čaputovej však nie je dôvod na paniku a konanie Maďarska ju prekvapilo

4.9.2023 (SITA.sk) – Migrácia je vážny problém, nie je však dôvod na paniku. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na pondelkovej tlačovej besede. Ako vysvetlila, migrácia nie je problémom iba na Slovensku, ale v celej Európe.

Ochrana hraníc s Maďarskom

„Slovensko nie je cieľovou krajinou migrantov, ktorí tu sú. Dôležité je, že polícia posilňuje svoje kapacity, pokiaľ ide o vybavovanie registrácie, pokiaľ ide o udržiavanie verejného poriadku, ale aj o ochranu hraníc spolu s maďarskými kolegami,“ konštatovala prezidentka s tým, že absolútnou prioritou je ochrana a bezpečie slovenských občanov.

„Treba sa na problém migrácie pozrieť komplexne a najmä zabezpečovať ochranu vonkajších schengenských hraníc,“ doplnila Čaputová.

Ako ďalej prezidentka uviedla, je pre ňu prekvapujúcim, že Maďarsko pristúpilo k prepusteniu na slobodu prevádzačov, ktorí na prevádzaní ľudí zarábajú.

Migranti sa sem dostávajú bez problémov

„Tento fakt bude predmetom našich diskusií. Onedlho sa stretnem s maďarskou prezidentkou Katalin Novákovou a budem sa jej na to pýtať. Je to fakt, ktorý netreba prehliadať, pretože to množstvo migrantov, ktoré máme na Slovensku, bolo predtým v Maďarksu a faktom je, že sa k nám dostávajú bez akýchkoľvek problémov,“ uzavrela Čaputová.

Viac k témam: Maďarská prezidentka, Nelegálna migrácia, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Migrácia je vážny problém, podľa Čaputovej však nie je dôvod na paniku a konanie Maďarska ju prekvapilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *