Home / SLOVENSKO / V okrese Veľký Krtíš vyhlásili pre nelegálnu migráciu mimoriadnu situáciu

V okrese Veľký Krtíš vyhlásili pre nelegálnu migráciu mimoriadnu situáciu

2.9.2023 (SITA.sk) – Pre nárast neregulárnej migrácie v okrese Veľký Krtíš vyhlásili v sobotu 2. septembra mimoriadnu situáciu. Tá umožní využívať legislatívne nástroje na efektívnejšie zaistenie potrebných procesov.

Informovalo o tom tlačové oddelenie ministerstva vnútra s tým, že k dnešnému dňu neevidujú narušenie verejného poriadku cudzincami, ktorí majú neoprávnený pobyt na území SR.

„Chápeme, že vzniknutá situácia môže spôsobovať obavy medzi občanmi, preto vyvíjame všetko úsilie k tomu, aby sa sme čo najrýchlejšie a najefektívnejšie vyriešili aktuálny stav,“ vyhlásil rezort vnútra a vysvetlil, že chcú zabezpečiť bezpečnosť obyvateľov a zrýchliť vybavovacie procesy.

MV SR to chce urobiť tak, že nájde vhodnú lokalitu na vybavovanie cudzincov mimo obytnej zóny, a to na okraji mesta Veľký Krtíš.

„Okrem operatívnych opatrení podnikáme aj kroky k vyriešeniu neregulárnej migrácie z dlhodobého hľadiska. Cieľom je udržať bezpečnosť a nerušený každodenný život občanov a samospráv. Vyzývame občanov, aby sa v prípade podozrenia z narušenia verejného poriadku alebo z podozrenia z páchania trestného činu neváhali obrátiť na políciu,“ uzavrelo ministerstvo.

Viac k témam: Migranti, Nelegálna migrácia, Utečenci
Zdroj: SITA.sk – V okrese Veľký Krtíš vyhlásili pre nelegálnu migráciu mimoriadnu situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Horskí záchranári zasahovali vo Vysokých Tatrách, pod vrcholom Kriváňa zomrel po páde a zranení hlavy turista

Na mieste začali okolití svedkovia s oživovaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *