Home / šport / Futbal / Do španielskej reprezentácie nominujú 16-ročného mladíka, ktorý v drese FC Barcelona odohral len 106 minút

Do španielskej reprezentácie nominujú 16-ročného mladíka, ktorý v drese FC Barcelona odohral len 106 minút

23.8.2023 (SITA.sk) – V nominácii trénera španielskej futbalovej reprezentácie Luisa de la Fuenteho na septembrový asociačný termín bude figurovať i talentovaný tínedžer Lamine Yamal z FC Barcelona.

Odchovanec klubovej akadémie La Masia

Nebolo by na tom nič zvláštne, keby tento odchovanec klubovej akadémie La Masia iba 13. júla neoslávil 16. narodeniny.

O plánoch De la Fuenteho informoval web denníka Marca, ktorý dostal túto správu od predstaviteľov Španielskej kráľovskej futbalovej federácie (RFEF).

Zástupcovia federácie v uplynulých dňoch vycestovali do Barcelony, aby sa stretli s hráčom a jeho rodinou a predstavili im plán RFEF.

Súčasť španielskej reprezentácie

Tá si chce poistiť Yamala, aby v budúcnosti reprezentoval Španielsko, a nevybral si Maroko, odkiaľ pochádza hráčov otec. Vďaka súhlasu hráča a jeho rodiny tak tento krídelník bude súčasťou španielskej reprezentácie len necelé dva mesiace po 16. narodeninách.

V prípade, že nastúpi, prekoná rekord klubového spoluhráča Gaviho, ktorý v španielskom drese debutoval vo veku 17 rokov a 62 dní.

Yamal absolvoval súťažnú premiéru v drese A-mužstva FC Barcelona 29. apríla v dueli La Ligy 2022/2023 proti Betisu Sevilla. Zaujímavosťou je, že budúci španielsky reprezentant dosiaľ odohral v barcelonskom drese iba tri stretnutia a dovedna len 106 minút.

Viac k témam: La Liga, nominácia
Zdroj: SITA.sk – Do španielskej reprezentácie nominujú 16-ročného mladíka, ktorý v drese FC Barcelona odohral len 106 minút © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Portugalci si na ME vo futbale zabezpečili istý postup do osemfinále, Čechov čaká rozhodujúci súboj proti Turkom

Česi proti Gruzíncom rolu zápasového favorita nezvládli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *