Home / šport / Futbal / Do španielskej reprezentácie nominujú 16-ročného mladíka, ktorý v drese FC Barcelona odohral len 106 minút

Do španielskej reprezentácie nominujú 16-ročného mladíka, ktorý v drese FC Barcelona odohral len 106 minút

23.8.2023 (SITA.sk) – V nominácii trénera španielskej futbalovej reprezentácie Luisa de la Fuenteho na septembrový asociačný termín bude figurovať i talentovaný tínedžer Lamine Yamal z FC Barcelona.

Odchovanec klubovej akadémie La Masia

Nebolo by na tom nič zvláštne, keby tento odchovanec klubovej akadémie La Masia iba 13. júla neoslávil 16. narodeniny.

O plánoch De la Fuenteho informoval web denníka Marca, ktorý dostal túto správu od predstaviteľov Španielskej kráľovskej futbalovej federácie (RFEF).

Zástupcovia federácie v uplynulých dňoch vycestovali do Barcelony, aby sa stretli s hráčom a jeho rodinou a predstavili im plán RFEF.

Súčasť španielskej reprezentácie

Tá si chce poistiť Yamala, aby v budúcnosti reprezentoval Španielsko, a nevybral si Maroko, odkiaľ pochádza hráčov otec. Vďaka súhlasu hráča a jeho rodiny tak tento krídelník bude súčasťou španielskej reprezentácie len necelé dva mesiace po 16. narodeninách.

V prípade, že nastúpi, prekoná rekord klubového spoluhráča Gaviho, ktorý v španielskom drese debutoval vo veku 17 rokov a 62 dní.

Yamal absolvoval súťažnú premiéru v drese A-mužstva FC Barcelona 29. apríla v dueli La Ligy 2022/2023 proti Betisu Sevilla. Zaujímavosťou je, že budúci španielsky reprezentant dosiaľ odohral v barcelonskom drese iba tri stretnutia a dovedna len 106 minút.

Viac k témam: La Liga, nominácia
Zdroj: SITA.sk – Do španielskej reprezentácie nominujú 16-ročného mladíka, ktorý v drese FC Barcelona odohral len 106 minút © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krutá prehra pre Michalovce, obrovská vzpruha pre Podbrezovú. Železiari v Niké lige deklasovali Zemplínčanov

Michalovčanom patrí v tabuľke posledná 12. priečka s jediným bodom, ktorý získali ešte v úvodnom kole proti tímu z Dunajskej Stredy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *