Home / SLOVENSKO / Polícia obvinila 15 osôb z prevádzačstva, organizovali účelové sobáše Turkov a Sloveniek

Polícia obvinila 15 osôb z prevádzačstva, organizovali účelové sobáše Turkov a Sloveniek

22.8.2023 (SITA.sk) – Spolu 15 osôb obvinili z trestného činu prevádzačstva príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície v rámci policajnej akcie Peržan.

Ako informoval hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Zuzana Hrabovská, obvinení organizovali účelové sobáše štátnych príslušníkov Turecka s občiankami SR.

Nevesty zo sociálne slabších skupín

Cieľom sobášov bolo, aby Turci získali na území schengenského priestoru právo na trvalý pobyt.

„Doposiaľ vykonaným vyšetrovaním bolo odhalených celkom sedem takýchto sobášov, pričom z toho päť sa konalo na území Slovenskej republiky a dva sobáše na území Turecka,“ uviedla Hrabovská.

Ako ďalej uviedla, medzi 15 obvinenými sú aj osoby, ktoré zabezpečovali pre sobáše nevesty pochádzajúce zo sociálne slabších skupín.

„Hlavným organizátorom sobášov bol páchateľ pôvodom z Turecka, ktorý za zorganizovanie takéhoto sobáša získal odmenu 10-tisíc eur, pričom ostatné obvinené osoby (nevesty a sprostredkovatelia) mali za sobáš získať od 500 do 3 000 eur,“ povedala hovorkyňa.

Obvinených možno bude viac ľudí

Vyšetrovanie skutkov, na ktorom sa podieľali aj policajti z Nemecka a Rakúska, nie je podľa polície ešte ukončené, preto nie je vylúčené, že po zadovážení ďalších dôkazných materiálov budú obvinené aj ďalšie osoby.

Za trestný čin prevádzačstva všetkým obvineným osobám hrozí trest odňatia slobody od dvoch do ôsmich rokov.

Viac k témam: Krimi, Prevádzačstvo, Trestný čin, účelové manželstvo
Zdroj: SITA.sk – Polícia obvinila 15 osôb z prevádzačstva, organizovali účelové sobáše Turkov a Sloveniek © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Horskí záchranári zasahovali vo Vysokých Tatrách, pod vrcholom Kriváňa zomrel po páde a zranení hlavy turista

Na mieste začali okolití svedkovia s oživovaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *