Home / SLOVENSKO / Adam je majstrom Slovenska v hode mobilným telefónom do diaľky, rekord vylepšil o takmer 10 metrov

Adam je majstrom Slovenska v hode mobilným telefónom do diaľky, rekord vylepšil o takmer 10 metrov

21.8.2023 (SITA.sk) – Banskobystričan Adam Antalec sa stal majstrom Slovenska v hode mobilným telefónom do diaľky. Minuloročný rekord vylepšil o 9,4 metra a na druhých majstrovstvách Slovenska v tejto disciplíne v Lučenci dosiahol 75,8 metra, informoval Igor Svítok zo Slovenských rekordov.

Víťaz získal mobilný telefón v hodnote tisíc eur a kredit od 4-ky. Na druhom mieste sa umiestnil Martin Bezák z Partizánskeho, ktorý hodil mobil do diaľky 69,8 metra a tretiu priečku obsadil Banskobystričan Matej Tkáč, ktorý hodil 68,8 metra. Akciu prišla podporiť aj primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková, ktorá sa tiež zapojila sa do súťaže.

Na druhom ročníku Majstrovstvách Slovenska v hode mobilným telefónom do diaľky súťažili ženy, deti a muži, ktorí sa snažili prelomiť minuloročný rekord. Akcie sa zúčastnili aj partneri, ktorí prispeli k ekologickému vzdelávaniu, vyzbieralo sa množstvo nepoužívaných telefónov. Pripravila ho lučenská spoločnosť mobil online a zúčastnilo sa jej 501 súťažiacich. Na futbalovom štadióne sa hádzali mobily Nokia 3310 s batériou.

Viac k témam: Majstrovstvá Slovenska v hode mobilným telefónom do diaľky
Zdroj: SITA.sk – Adam je majstrom Slovenska v hode mobilným telefónom do diaľky, rekord vylepšil o takmer 10 metrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Akou krajinou sme? Podľa Ódora je výsledok volieb zrkadlom našej spoločnosti a je potrebné sa doň hlboko pozrieť

Zároveň premiér poďakoval aj tým, ktorí sa podieľali na priebehu volieb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *