Home / SLOVENSKO / Enterprise Investors investujú do popredného výrobcu technológií na detekciu dronov

Enterprise Investors investujú do popredného výrobcu technológií na detekciu dronov

21.8.2023 (SITA.sk) – Enterprise Investors Fund IX, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), investuje do spoločnosti Advanced Protection Systems, najväčšieho poľského nezávislého výrobcu najmodernejších radarov a komplexných systémov na detekciu dronov.

EIF IX získa v spoločnosti významný minoritný podiel;
Výška tejto investície na exkluzívnej báze nebola zverejnená.

Advanced Protection Systems (APS) je priekopnícka technologická spoločnosť, ktorú po úspešnej akademickej kariére založili generálny riaditeľ spoločnosti, Dr. Maciej Klemm, a prevádzkový riaditeľ, Dr. Radosław Piesiewicz. Po spustení projektu v roku 2015 so zameraním na vývoj a výrobu radarovej technológie so špecializovaným softvérom sa spoločnosť APS v priebehu rokov stala plnohodnotným poskytovateľom riešení uspokojujúcich rastúci dopyt po systémoch na detekciu dronov. Jej vlastná radarová technológia má oproti konkurencii niekoľko jedinečných výhod: umožňuje rýchlejšiu vysoko presnú detekciu a klasifikáciu viacerých malých, nízko a pomaly lietajúcich objektov v nižších výškach.

Kľúčovým faktorom pozoruhodného rastu spoločnosti APS je v posledných rokoch jej schopnosť poskytovať najmodernejší radarový systém doplnený o intuitívny a prispôsobiteľný softvér. Navyše, vyrábaný hardvér je založený na modulárnej architektúre, čo výrazne prispieva k jeho adaptabilite pre zákazníkov z vojenskej či z komerčnej sféry.

„Spoločnosť APS dosiahla dobré výsledky vďaka kombinácii predchádzajúcich úspechov a jedinečných vlastností svojich riešení. Sme presvedčení, že v nasledujúcich rokoch bude spoločnosť pripravená realizovať veľmi ambicióznu stratégiu medzinárodnej expanzie,“ povedal Michał Kędzia, partner spoločnosti Enterprise Investors, ktorý je zodpovedný za túto investíciu, a dodal: „Spoločnosť APS vedú veľmi podnikaví zakladatelia, ktorí sa zaslúžili o jej doterajší rýchly rast. Tešíme sa na spoluprácu s nimi. Som presvedčený, že bohaté skúsenosti EI s optimalizáciou podnikovej štruktúry, koncepciou a realizáciou najvýhodnejšieho financovania, ako aj náborom špičkových manažérov povedú k veľmi plodnej a lukratívnej spolupráci“.

„S podporou Enterprise Investors plánujeme udržať dynamický rast a urýchliť rozvoj našich technologických, výrobných a organizačných kapacít. Kľúčom k našim podnikateľským úspechom je kvalita produktu a spokojnosť zákazníka, ktoré zostávajú našimi hlavnými prioritami. Sme radi, že sme našli partnera, ktorý zdieľa našu víziu, podporuje naše ciele a verí v náš potenciál,“ povedal Dr. Maciej Klemm, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti APS.

O Enterprise Investors

Enterprise Investors je jednou z najväčších spoločností spravujúcich fondy private equity v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť desať fondov. Fondy Enterprise Investors doteraz investovali 2,2 mld. eur do 155 spoločností a predali 137 spoločností. www.ei.com.pl/sk/

Informačný servis

Viac k témam: Drony, Enterprise Investors, PR
Zdroj: SITA.sk – Enterprise Investors investujú do popredného výrobcu technológií na detekciu dronov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Smer-SD nepodporí členstvo Ukrajiny v NATO, podľa Blanára je najdôležitejšie začať mierové rokovania

O budúcom členstve Ukrajiny v NATO musia rozhodnúť všetky členské krajiny a musia byť splnené všetky podmienky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *