Home / SLOVENSKO / V byte sa našlo telo mŕtveho muža, zabalené bolo v igelitovej fólii

V byte sa našlo telo mŕtveho muža, zabalené bolo v igelitovej fólii

18.8.2023 (SITA.sk) – V jednom z humenských bytov v stredu 16. augusta našli mŕtveho 62-ročného muža zabeleného v igelitovej fólii. Objavili ho na základe oznámenia od občana, ktorý políciu upozornil na to, že muža nie je možné dlhšiu dobu kontaktovať a nebol videný.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, policajná hliadka vykonala na základe oznámenia previerku. V byte našla telo muža v značnom štádiu rozkladu, zabalené v igelitovej fólii a obviazané lepiacou páskou.

V byte žili s mŕtvolou

„Vzhľadom na zistené okolnosti a podozrenie z obzvlášť závažného násilného trestného činu, prípad prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, ktorý za účasti špecializovaných kriminalisticko-technických zložiek a znalca z odvetvia súdneho lekárstva vykonal dôkladnú obhliadku bytu a ďalšie úkony trestného konania za účelom objasnenia veci,“ uviedla Ligdayová.

Po zadokumentovaní prípadu vyšetrovateľ zadržal dve osoby, ktoré s menovaným žili v spoločnej domácnosti a v byte sa zdržiavali po dlhší čas aj s mŕtvolou muža.

Vyšetrovateľ nariadil pitvu

„V predmetnej trestnej veci vyšetrovateľ nariadil súdnoznaleckú pitvu tela nebohého a na základe vyhodnotenia predbežných výsledkov znaleckého skúmania ako aj predbežných výsledkov pitvy boli vyšetrovateľom vo štvrtok 17. augusta obe podozrivé osoby prepustené na slobodu, nakoľko pominuli dôvody ich zadržania,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Dodala, že v prípade sa naďalej vykonávajú úkony trestného konania i znalecké dokazovanie, v rámci ktorého je skúmaná a posudzovaná aj ďalšia manipulácia s telom nebohého od jeho smrti až do doby, kedy bolo telo nájdené a z toho vyplývajúca možná trestnoprávna zodpovednosť.

Viac k témam: Krimi, Mŕtvola, Pitva, Vražda
Zdroj: SITA.sk – V byte sa našlo telo mŕtveho muža, zabalené bolo v igelitovej fólii © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *