Home / SVET / Putin sa poďakoval wagnerovcom, ktorí urobili „správne“ rozhodnutie, a dal im na výber z troch možností

Putin sa poďakoval wagnerovcom, ktorí urobili „správne“ rozhodnutie, a dal im na výber z troch možností

27.6.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 27. júna, 8:16

Ruský prezident Vladimir Putin sa v pondelok večer v príhovore k národu poďakoval bojovníkom žoldnierskej Wagnerovej skupiny, ktorí urobili „správne rozhodnutie“ a zastavili svoj pohyb.

„Ďakujem tým vojakom a veliteľom z Wagnerovej skupiny, ktorí urobili jediné správne rozhodnutie, nešli do bratovražedného krviprelievania, zastavili sa na poslednej línii,“ povedal Putin. Informuje o tom web cnn.com.

Na výber im dal tri možnosti

Putin ďalej uviedol, že títo bojovníci budú mať „možnosť pokračovať v službe Rusku uzatvorením kontraktu s ministerstvom obrany alebo inými bezpečnostnými úradmi alebo sa môžu vrátiť k svojim rodinám a priateľom. Kto chce, môže ísť do Bieloruska.“

Počas prejavu Putin nespomenul meno lídra Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina. Ruský prezident v pondelkovom večernom prejave vyhlásil, že „ozbrojená vzbura by bola aj tak potlačená“. „Občianska solidarita ukázala, že akékoľvek vydieranie a pokusy organizovať domácu vzburu sa skončia porážkou,“ dodal.

Poďakoval bezpečnostným zložkám

Ruský prezident sa v pondelok večer zároveň stretol so šéfmi bezpečnostných zložiek krajiny. Poďakoval sa im za „potlačenie“ vzbury žoldnierskej Wagnerovej skupiny. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na informácie tlačovej služby Kremľa.

„Zhromaždil som vás tu, aby som sa vám poďakoval za prácu za posledných niekoľko dní a tiež, aby sme diskutovali o terajšej situácii a úlohách, ktorým čelíme po analýze udalostí, ktoré sa stali v krajine,“ povedal Putin.

Na stretnutí sa prvýkrát od vzbury verejne objavil ruský minister obrany Sergej Šojgu. Okrem neho tam bol aj tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Nikolaj Patrušev, minister vnútra Vladimir Kolokoľcev či šéf ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Aleksandr Bortnikov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, šéf wagnerovej skupiny, vojenská invázia, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Putin sa poďakoval wagnerovcom, ktorí urobili „správne“ rozhodnutie, a dal im na výber z troch možností © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mladí Ukrajinci sú presvedčení o víťazstve vo vojne, cez 80 percent sa chce podieľať na obnove krajiny

V prieskume sa pýtali mladých Ukrajincov žijúcich doma aj vo vedľajšom Poľsku.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    Putin si robi dobru pord-l zo Zapadu, ktory 24 hodin slintal ako Putin pojde dole…vacsiu ranu aku dostal Zapad od Putina si je tazko predstavit…aj Caputova, Nad a im podobní su ticho ako vši pod chrastou…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *