Home / SLOVENSKO / Autobus so školákmi zrazil chodca, nehodu neprežil (foto)

Autobus so školákmi zrazil chodca, nehodu neprežil (foto)

22.6.2023 (SITA.sk) – Polícia vyšetruje okolnosti tragickej dopravnej nehody, pri ktorej v stredu večer na Žilinskej ulici v Piešťanoch prišiel o život 57-ročný muž. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová, v blízkosti priechodu pre chodcov pravdepodobne náhle vošiel do jazdnej dráhy autobusu.

Chodec zraneniam podľahol

Pri nehode utrpel chodec vážne zranenia, ktorým, žiaľ, po niekoľkých hodinách v nemocnici podľahol. V autobuse, ktorý prevážal školákov, sa nikto nezranil,“ informovala Antalová.

Policajti podrobili 71-ročného vodiča dychovej skúške, ktorá prítomnosť alkoholu nepotvrdila. To, či bol chodec pod vplyvom alkoholu, určí znalecké skúmanie. Na miesto bol privolaný aj znalec z odboru cestná doprava.

Polícia apeluje na chodcov a cyklistov

Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Okolnosti, ako aj presné príčiny tejto tragickej nehody policajti naďalej vyšetrujú.

V súvislosti s touto nehodou polícia apeluje na chodcov a cyklistov, aby najmä za dažďa a zhoršených poveternostných podmienok, zbytočne neriskovali a pri prechádzaní cez cesty mysleli najmä na svoju bezpečnosť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Tragická dopravná nehoda, trnavská polícia, zrážka chodca
Zdroj: SITA.sk – Autobus so školákmi zrazil chodca, nehodu neprežil (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súd odročil dovolanie prokuratúry v neprospech dvojice z kauzy Judáš, Gašparovič neprišiel a podal námietku na Klimenta

Špeciálna prokuratúra dovolanie podala v neprospech odsúdených z dôvodu nesúhlasu s právnou kvalifikáciou konania dvojice zo strany Najvyššieho súdu SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *