Home / SLOVENSKO / Korčok patrí podľa politológa medzi dôstojných nástupcov Čaputovej, kandidatúru zvažuje aj druhý exminister

Korčok patrí podľa politológa medzi dôstojných nástupcov Čaputovej, kandidatúru zvažuje aj druhý exminister

22.6.2023 (SITA.sk) – Exminister zahraničných vecí Ivan Korčok patrí medzi tých, ktorí by mohli byť dôstojným nástupcom prezidentky Zuzany Čaputovej. Myslí si to politológ Tomáš Koziak.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol, pokiaľ Korčok ohlási kandidatúru, bude patriť medzi tých najvýznamnejších favoritov prezidentských volieb. Taktiež si vie predstaviť, že by ich aj vyhral.

Všetko bude závisieť od toho, či prezidentskú kandidatúru predsa len príjme, a či dokáže voľby vyhrať. Je možné, že pravicové politické strany postavia viacero kandidátov a voľba sa roztriešti,“ vysvetlil.

Koziak dodal, že Kresťanskodemokratické hnutie Korčoka podporiť neplánuje a predstaví vlastného kandidáta. Kandidatúru na prezidenta zároveň zvažuje aj exminister zahraničných vecí Ján Kubiš.

„Tých faktorov, prečo by Korčok voľby nemusel vyhrať, je viacero. V každom prípade to nevylučuje to, že by Korčok mohol byť jedným z najvýznamnejších kandidátov, ktorí majú šancu voľby vyhrať a úrad zastávať veľmi dôstojne,“ myslí si politológ.

Viac k témam: Kandidát na prezidenta, Kandidatúra, Politológ, Prezidentka SR, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Korčok patrí podľa politológa medzi dôstojných nástupcov Čaputovej, kandidatúru zvažuje aj druhý exminister © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *