Home / SVET / Rakúsko vyčlenilo ďalších 18 miliónov eur na pomoc Ukrajine, pôjdu prostredníctvom medzinárodných organizácií

Rakúsko vyčlenilo ďalších 18 miliónov eur na pomoc Ukrajine, pôjdu prostredníctvom medzinárodných organizácií

21.6.2023 (SITA.sk) – Rakúska vláda vyčlenila ďalších 18 miliónov eur na pomoc Ukrajincom postihnutým ruskou inváziou. Oznámil to v utorok rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg. Pomoc pôjde prostredníctvom medzinárodných organizácií, ktoré pomáhajú ukrajinským občanom. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Z vyčlenenej sumy podľa rakúskeho rezortu diplomacie je 6 miliónov eur určených pre Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov a Medzinárodný výbor Červeného kríža, 4 milióny eur sú určené pre Detský fond OSN (UNICEF) a 2 milióny eur pre Populačný fond OSN. Celková doterajšia rakúska pomoc Ukrajine tak prekročí sumu 150 miliónov eur.

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, Minister zahraničných vecí, Rakúska vláda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rakúsko vyčlenilo ďalších 18 miliónov eur na pomoc Ukrajine, pôjdu prostredníctvom medzinárodných organizácií © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *